Як зробити ліфт.

Установка ліфта в приватному 2-3 поверховому будинку традиційно вважається затією дорогої. Але при бажанні побудувати вантажний ліфт своїми руками не так вже й складно. Та й матеріальні витрати, як виявляється, не такі й великі. Будівництво такого підйомника забере у вас всього пару днів, а прослужить така конструкція кілька років, допомагаючи вам і при будівництві верхніх поверхів, і після завершення будівництва будинку.
Вам знадобиться
 • - металеві куточки;
 • - металевий профіль;
 • - металевий лист;
 • - арматура;
 • - колеса;
 • - тельфер;
 • - зварювальний апарат;
 • - бетон;
 • - прогумовані колеса.
Інструкція
1
Виготовте платформу ліфта . Для цього зробіть каркас з металевого профілю і наварите на нього металевий лист і арматуру. Арматура в подальшому стане основою для перил вашого ліфта .
2
Придбайте тельфер. Вибирати його слід, виходячи з бажаної вантажопідйомності вашого ліфта . Рекомендується вибирати тельфер з подовженим проводом управління. Тоді управляти ліфтом ви зможете як з нижньої, так і з верхньої точки.
3
Підготуйте опорну конструкцію. Як правило, опорою для ліфта служить стіна. Слід зазначити, що в якості надійної опори може служити тільки несуча конструкція. Бажано ще на етапі будівництва посилити дану стіну арматурою. Якщо такої можливості вже немає, рекомендується зміцнити стіну додаткової поперечної перегородкою. Плитка на опора ліфта робиться з бетону.
4
Зробіть полози з металевих куточків і закріпіть їх на стіні під кутом в 60 градусів. Встановіть куточок також на стіну і підлогу, в місці опори полозів ліфта . Для посилення міцності конструкції полози і куточки рекомендується приварити.
5
Приварите прогумовані колеса до платформи.
6
Приварите поперечну балку в найвищої точки конструкції. Жорстко закріпіть тельфер на цій поперечині.
7
Обшийте ваш ліфт ДСП або металом. Встановіть перила по периметру.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IH_pKGrVRrg
Зверніть увагу
Перед тим як взятися за будівництво ліфта, необхідно переконатися в міцності стін вашого будинку. Цегляна однослойная стіна або стіна з пінобетону категорично не підходять для кріплення рейок ліфта.Перед початком будівництва ліфта необхідно ретельно вивчити план проходження комунікацій.
Ліфт - це підйомна машина, без якої складно уявити сучасне багатоповерховий будинок. Ліфт и бувають різними: вантажними, пасажирськими, вантажопасажирськими, лікарняними та іншими. Але перш ніж перший раз запустити ліфт, його необхідно ввести в експлуатацію.
Вам знадобиться
 • - ліфтове обладнання;
 • - «Правила реєстрації об'єктів в державному реєстрі небезпечних виробничих об'єктів»;
 • - «Акт повного технічного огляду ліфта»;
 • - документи на ліфтове обладнання.
Інструкція
1
Скористайтеся допомогою спеціалізованої організації, яка надає послуги з установки, технічного обслуговування, ремонту, а також модернізації ліфтового обладнання. Фахівці таких організацій проходять регулярну акредитацію, тому сумніватися в їх компетентності не варто.
2
Організуйте представникам експертної організації доступ до ліфта. Вони здійснять технічне діагностування ліфтового обладнання, а також проведуть обстеження встановленого ліфта і перевірять системи диспетчерського контролю. Всі результати перевірок відображаються в «Акті повного технічного огляду ліфта», а також паспорті ліфтового обладнання. Виконані записи затверджуються підписом фахівця експертної комісії та штампом. Результат приймання ліфта в експлуатацію відображається записом у паспорті ліфта.
3
Отримайте у експертної комісії примірник «Акта повного технічного огляду ліфта» та інші документи, які регламентують безпечну експлуатацію ліфта. Серед цих документів «Договір про страхування відповідальності за заподіяння шкоди», «Положення про організацію виробничого контролю», наказ про призначення відповідального спеціаліста та інші документи.
4
Відповідно до «Правил реєстрації об'єктів в державному реєстрі небезпечних виробничих об'єктів» зареєструйте об'єкт, на якому буде експлуатуватися ліфтове обладнання.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: все ліфтери і диспетчери в обов'язковому порядку не рідше одного разу на рік повинні проходити атестаційну перевірку знань. В іншому випадку вони не можуть бути допущені до виконання покладених на них обов'язків.
Корисна порада
У порядку, встановленому Держтехнаглядом РФ, всі керівники, фахівці, а також члени атестаційної комісії повинні пройти підготовку і наступну атестацію з промислової безпеки.