Як зробити самому циркулярну пилу. Як зробити циркулярну пилку своїми руками.

Незважаючи на великий вибір різноманітних будівельних матеріалів, деревина і раніше залишається дуже популярною і затребуваною. Якщо ви задумали будівництво або ремонт, мабуть, без циркулярної пилки вам не обійтися. Вона є незамінним інструментом при реалізації різних домашніх проектів. Звичайно, можна придбати циркулярну пилку в спеціалізованому магазині - вибір великий. Але набагато цікавіше дешевше зробити циркулярну пилку своїми руками.
Вам знадобиться
 • - двигун від пральної машини;
 • - металеві куточки 50х50;
 • - болти;
 • - лист ДСП 600х300х20 мм
 • - винипласт, дюралюміній, текстоліт або фанера;
 • - диск пилки;
 • - шків пасової передачі;
 • - металевий прут;
 • - підшипниковий вузол;
 • - зварювальний апарат;
 • - сталева пластина.
Інструкція
1
Підберіть диск для циркулярної пілиДля виготовлення саморобної циркулярної пилки рекомендується придбати диск для поздовжнього різання з 48 зубами. Рекомендований діаметр диска - 200 мм, товщина - 1,6 мм. Так як двигун від пральної машини, використовуваний при виготовленні циркулярної пилки, не володіє достатньою потужністю, використовувати диски більшого діаметру і товщини видається недоцільним. Для розрізання матеріалів з ДСП рекомендується купувати диски, зуби яких оснащені пластинами з твердих сплавів.
2
Виготовте робочий столРабочій стіл циркулярної пилки можна виготовити з фанери, дюралюмінію або вініпласту. Об'єднайте стійками, зробленими їх металевого прута, підстава столу та його консольну частину. Зробіть в столі проріз шириною 10 мм.
3
Прикріпіть до двигуна металеві куточки за допомогою болтів. Прикріпіть до куточків за допомогою болтів підставу з ДСП з одного боку і робочий стіл - з іншого.
4
Встановіть на підшипниковий вузол шків пасової передачі та диск пилки. Знизу до столу приєднаєте підшипниковий вузол з валом.
5
Встановіть на столі, паралельно диску пилки, направляючу з металевих куточків. Довжина напрямної повинна складати 450 мм. Для регулювання відстані до диска і кріплення направляючої прорежьте в нижній полиці куточка два поперечних паза.
6
Забезпечите циркулярну пилку вимикачем, що дозволяє миттєво знеструмити двигун при виникненні нештатної ситуації або після закінчення роботи.
Зверніть увагу
При роботі з саморобною циркулярною пилкою необхідно дотримуватися правил технічної безпеки. Працюйте в рукавицях і захисних окулярах. Використовуйте спеціальні штовхачі для роботи з короткими заготовками. Обов'язково встановіть захисні кожухи.
Корисна порада
Якщо під час роботи двигун зупиниться через перегрів, необхідно його негайно відключити від електричної мережі і дати остить.Подточіть ріжучі кромки пили можна, не знімаючи диск з верстата. Використовуйте для цього напилок ромбовидного або напівкруглого сеченія.Ізготовленіе вала, затискних втулок кріплення і корпуса підшипникового вузла вимагає високої кваліфікації і великого досвіду подібної роботи. Тому для виготовлення цих деталей рекомендується звернутися до професійного токарю.