Як скласти розписку. розписка про отримання грошових коштів по аліментах.

Грошові відносини - це, мабуть, найбільш делікатна тема, яка стосується більшості людей. На жаль, дуже часто гроші, віддані в борг, не повертаються до свого законному власнику. Причин тому багато, але цілком реально максимально убезпечити себе від недобросовісних боржників і уникнути втрати грошей. Зробити це можна, якщо грамотно скласти розписку про передачу грошей.
Інструкція
1
Відповідно до статті 808 Цивільного кодексу РФ, розписка, яка може бути пред'явлена в суді, складається у вільній рукописній формі. Писати її повинен той, хто бере гроші в борг.
2
Обов'язково вказуються дата і місце складання розписки. При необхідності в суді по ним будуть відновлені події, при яких складався документ.
3
Вказуються прізвища, імена, дати народження та паспортні дані позичальника і позикодавця, включаючи адреси їх реєстрації.
4
Грошова сума, передана в борг, вказується цифрами, а потім в дужках - прописом.
5
Обов'язково прописується точна дата повернення грошових коштів.
6
З тексту розписки повинно однозначно випливати, що позичальник отримав грошові кошти від позикодавця в момент складання документа. Сама розписка при цьому свідчить про отримання даних грошових коштів.
7
Якщо при написанні розписки були присутні свідки, то їх прізвища, імена та паспортні дані також слід вписати в текст. У суді можна буде спиратися на їх законні свідчення.
8
Після складання розписки перевірте її на помилки: • Уточніть і звірте паспортні дані всіх осіб, що згадуються в документі • Обов'язково перевірте, щоб розписка містила як дату її написання, так і дату повернення грошових коштів • Не вказуйте, що гроші дано для бізнесу або торгові угоди. Це - комерційний ризик, який може не виправдатися, і втрачені при цьому гроші боржник не повертатиме.
9
Зразок Розписка «12» березня 2011 р Москвою, Іванов Сергій Петрович (паспорт 22 33 444555, виданий 4 березня 2008 УВС м Химки), прописаний за адресою м Химки, вул. Леніна д. 45 кв. 2., даної розпискою підтверджую, що отримав безпосередньо від громадянки Петрової Марини Леонідівни (паспорт 33 44 555666, виданий 4 квітня 2007 УВС м Воронеж), прописаної за адресою м Химки, вул. Леніна, буд. 45 кв. 3, грошову суму в розмірі 160 000 (Сто шістдесят тисяч) гривень 00 копійок. Зобов'язуюся повернути 160000 (Сто шістдесят тисяч) гривень 00 копійок 20 червня 2011 Гроші отримав при підписанні розписки. (Підпис)/Іванов С.П./12 березня 2011
Грошові розрахунки між сторонами повинні відбуватися відповідно до чинного законодавства. Єдиним документом, що засвідчує передачу грошей в борг або як розрахунок за угодою, визнається письмова розписка. При її правильному оформленні боку законодавчо захищені від будь-яких недобросовісних дій. Тому важливо написати розписку якомога більш повно. Надалі це дозволить вам успішно відстоювати свої інтереси за угодою.
Вам знадобиться
  • аркуш паперу, авторучка
Інструкція
1
Ознайомтеся з паспортами чи іншими документами, що засвідчують особистість, всіх учасників угоди. Розписка повинна бути написана власноручно тим, хто отримує гроші.
2
На початку розписки вкажіть ім'я одержувача. Обов'язково розписуються повні ПІБ і паспортні дані з реєстрацією. Документ пишеться у вільній формі, але бажано детально вказати, за що видаються гроші під розписку.
3
Запишіть одержувану суму спочатку цифрами, потім розпишіть її прописом. Намагайтеся не допускати двозначного або нечитабельною написання цифр і букв. Обов'язково проставте після суми грошову одиницю отриманих коштів.
4
Якщо гроші даються в борг, пропишіть точний термін їх повернення. При цьому ж потрібно вказати відсотки по позиці на видану суму. А також передбачити можливі штрафні санкції за пропуск строку повернення грошей.
5
Підпишіться внизу основного тексту і рядом вкажіть розшифровку прізвища. Поставте поточну дату. Друга сторона угоди також може поставити свій підпис на розписці.
6
Бажано зафіксувати добровільність написання вами розписки свідками. Вони також розписуються і вказують свої паспортні дані.
7
Подібного оформлення достатньо для легітимності документа. Однак, при бажанні розписку можна додатково завірити нотаріально. Змінюється розписка на гроші готівкою або на ключ банківської комірки.
Зверніть увагу
З часом паперові документи сильно стираються і можуть стати погано читаються. Вибирайте кращу за якістю паперу для письма і якісні чорнило.