Як змінити букву локального диска. Як змінити букву диска с.

Буває, що при установці Windows або при операціях розбиття диска на розділи диска м присвоюється не та буква. Погодьтеся, не дуже красиво виглядає, коли за диском С відразу слід диск E. Іноді буває потрібно поміняти букви дисків місцями. У цьому випадку можна цілком обійтися штатними засобами операційної системи, не вдаючись до сторонніх програм.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Може бути кілька ситуацій. У першій необхідно буде просто змінити букву диска на будь-яку вільну, а в інший, теж часто зустрічається - поміняти букви дисків місцями.
2
Припустимо, що у вас є два диска (в одного буква С, в іншого - E) і потрібно змінити букву E на D, причому буква D вільна . Для зміни букви послідовно перейдіть в меню «Пуск» -> «Панель управління», після чого виберіть «Адміністрування» і «Керування комп'ютером». Далі в консолі клікніть по рядку «Управління диска ми». Після клацніть правою кнопкою миші по диску E і виберіть «Змінити букву диска або шлях до диска», потім у вікні, натисніть «Змінити». Далі навпроти фрази про призначення літери диска у випадаючому меню виберіть букву D.
3
Важче, коли потрібно поміняти у дисків букви місцями. Для цього треба спочатку зробити одну з букв вільною. Наприклад, наступний випадок: є диск E і привід D. Потрібно поміняти букви місцями.
4
Для цього спочатку треба привласнити приводу D будь-яку вільну букву в випадаючому списку, наприклад, Q, потім змінити букву розділу E на D. Після цього можна буде перейменувати привід Q в E.
5
Досвідченим користувачам буде корисно знати, що операцію зміни букви диска можна виконати і за допомогою командного рядка. Для цього відкрийте командний рядок ("Пуск" -> "Виконати" -> cmd або Пуск »і в рядку пошуку наберіть« Командний рядок ») і введіть diskpart. У командному рядку diskpart вводите list volume. На екран виведеться список доступних дисків і їх номери. Запам'ятайте їх або запишіть. Далі наберітеselect volume n. Цією командою ви оберете диск n, з яким будуть відбуватися операції зміни літери. Для того щоб призначити цього диску нову букву, введіть assign letter = X, де X - це нова буква диска .
Зверніть увагу
Відповідь: Клацніть правою кнопкою миші розділ, логічний диск або те і виберіть команду Змінити букву диска або шлях до диска. Виконайте одну з таких дій. Щоб призначити букву диска, натисніть кнопку Додати, виберіть потрібну літеру і натисніть кнопку ОК.
Корисна порада
Категорія Операційні системи. Всі диски комп'ютера - локальні, сьемниє, мережеві - мають призначену їм букву, яка є ключовою для доступу до диска. Бука диска входить в повний шлях всіх файлів і папок, які на ньому розташовані. Клацніть на потрібному диску правою кнопкою і виберіть "Змінити букву диска або шлях до диска". У вікні, натисніть змінити, виберіть зі списку іншу літеру і натисніть ОК.