Як перевірити продуктивність відеокарти.

Вельми часта ситуація, коли купується відеокарта, або вона є, але хочеться дізнатися її продуктивність . Робиться це звичайно для порівняння з іншими відеокартами, щоб визначити, наскільки комфортно буде грати в який-небудь грі з певними настройками відео, а іноді й просто зі спортивного інтересу.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - відеокарта;
  • - гра.
Інструкція
1
Продуктивність відеокарти визначається кількістю fps (кадрів в секунду), яке вона може видавати в тому чи іншому додатку при певних налаштуваннях. Актуальні для виміру продуктивності відеокарти в першу чергу гри, тому розглянуті будуть саме вони. Хорошим показником продуктивності, що означає комфортне проведення часу в улюбленій грі, є значення не менше 60 fps, тому варто орієнтуватися саме на нього.
2
Для виміру продуктивності відеокарти в першу чергу відберіть ті ігри, які для вас важливі. Адже толку не буде, якщо гра 10-річної давності, в яку ви не збираєтеся грати, показуватиме відмінну продуктивність . Крім того, дивіться на те, щоб гра активно використовувала 3D-ресурси вашої карти, інакше адекватної картини продуктивності карти ви не отримаєте. І нарешті, зверніть увагу, щоб гра була досить популярною і на ній інші користувачі також проводили тести, адже інакше ви не зможете порівняти свою відеокарту з іншими.
3
Більшість сучасних ігор мають вбудовані засоби для вимірювання кількості кадрів в секунду, так звані бенчмарки. При запуску бенчмарка програється протягом декількох хвилин спеціально записана для виміру продуктивності ігрова Демосцена, в кінці якої гра показує усереднену продуктивність відеокарти в fps.
4
Коли вибір зроблено, приступайте, власне, до тестування. Перед тестуванням перезавантажте комп'ютер і не запускайте ніяких програм. Для тестування запустіть гру і виберіть необхідні для вас настройки відео. Запустіть бенчмарк 3-5 разів. Реальною продуктивність ю карти буде усереднена величина від кожного з 3-5 прогонів.
Щойно вся робота по обрахуванню тривимірної картинки була перекладена на відеокарти , відразу ж з'явився і питання про те, яка ж саме відеокарта виконує своє завдання швидше і якісніше.
Інструкція
1
І як тільки з'явилася потреба у вимірі продуктивності відеокарти , з'явилися і спеціальні тести, які показували різні 3D ролики, заміряли кількість кадрів в секунду і в кінці видавали результати в якихось абстрактних одиницях. Одиниці виміру користувачі миттєво перейменували в «папуг», згадавши вимір удава з відомого мультфільму. Минув час, а тестові програми як і раніше показують ролики і видають результати в «папугах». Однією з найпопулярніших програм такого роду була і залишається 3DMark від компанії Futuremark.
2
Якщо ваша відеокарта підтримує DirectX 11, то для тестування використовуйте останню версію тесту 3DMark 11. Для перевірки продуктивності відеокарт з підтримкою DirectX 10 підійде 3DMark Vantage, а якщо ваша відеокарта не знає нічого, вище DirectX 9, то для її тестування вибирайте 3DMark 06. Завантажити безкоштовні версії цих програм можна з офіційного сайту розробника http://www.3dmark.com/. Виберіть кнопку Free basic edition, біля потрібної вам програми.
3
Запустіть інсталяційний файл і дотримуйтесь інструкцій. Після установки, запустіть 3DMark. В колонці Tests натисніть Select і виберіть всі доступні тести. В колонці Settings налаштуйте дозвіл, в якому буде тестуватися ваша система, згладжування і т.д. Після того, як закінчите настроювання, натисніть кнопку Run 3DMark.
4
Тепер просто почекайте, поки пройдуть всі тести. По їх завершенню, програма покаже вам, скільки очок набрала ваша система. Якщо хочете подивитися дані по окремих тестах, натисніть кнопку Details. Варто відзначити, що 3DMark тестує всю систему цілком, тому якщо у вашого товариша така ж відеокарта, що і у вас, але інший процесор або інша кількість пам'яті, то його результати можуть бути відмінними від ваших.