Як побудувати таблицю в екселя.

При запуску табличного редактора Micrsoft Office Excel автоматично створюється документ з готовим до заповнення каркасом нової таблиці. Тобто, щоб створити порожню таблицю , ніяких спеціальних дій робити не потрібно. Крім цієї операції зі створення таблиць в Excel передбачені функції виділення в самостійну таблицю частини осередків вже існуючої таблиці.
Інструкція
1
Виділіть на аркуші діапазон комірок, які потрібно представити як окрему таблицю . Після цього перейдіть на вкладку «Вставка» в меню табличного редактора і в групі команд «Таблиці» клацніть кнопку «Таблиця». Цієї операції відповідає натискання сполучення «гарячих клавіш» CTRL + T або CTRL + L.
2
Поставте відмітку в полі «Таблиця із заголовками" діалогового вікна, якщо перший рядок виділеного вами діапазону містить назви стовпців для створюваної таблиці. Інакше будуть використані заголовки за замовчуванням - «Стовпець 1», «Стовпець 2» і т.д. Потім натисніть кнопку «OK» і таблиця буде згенеровано з оформленням, заданих за замовчуванням.
3
Внесіть необхідні зміни в створену таблицю , використовуючи елементи управління, розміщені на доданій до вже існуючих вкладках меню додаткової вкладці «Конструктор». Тут ви можете вибрати іншу колірну схему, додати рядок підсумків, виділити кольором крайні стовпчики і т.д.
4
Використовуйте можливості роздільного сортування цієї виділеної таблиці окремо від загальної таблиці - в цьому основне призначення такої функції. При необхідності розширити таблицю наведіть покажчик курсору на точкову мітку в правому нижньому кут таблиці і, натиснувши ліву кнопку миші, розтягніть її до нових кордонів.
5
Є альтернативний спосіб створення цього роду таблиць. Щоб ним скористатися, після виділення потрібного діапазону комірок, клацніть кнопку «Форматувати як таблицю » в групі команд «Стилі» на вкладці «Головна» меню Excel. У списку, що випав варіантів оформлення виберіть найбільш підходящий або клацніть кнопку «Створити стиль таблиці» і сконструюйте свій власний варіант. Після цього відкриється діалогове віконце, описане в другому кроці, і далі процедура створення і редагування таблиці не відрізнятиметься від описаної в попередніх кроках.