Як дивитися за цуценям.

Щеня в будинку - радість і водночас велика відповідальність. Незалежно від породи, розміру та віку цуценяті, як і будь-якому малюкові, потрібна підвищена увага і турбота. Іноді виникають ситуації, коли за вихованцем просто неможливо доглянути. Наприклад, відрядження або від'їзд. У такі моменти приходять на допомогу друзі та рідні, які кожні день повинні присвячувати вашому цуценяті мінімум годину свого часу. Які настанови по догляду за собакою їм слід дати?
Інструкція
1
Не міняйте місце проживання цуценя. Він тільки почав звикати до вашій квартирі, вашій обстановці, вашим «не можна», а тут тимчасовий господар для своєї зручності збирається забрати вихованця до себе. Доглядати за малюком можна і приходячи до вас додому. Якщо ви довірили тварина найманої «щенячого няні», вона також може приходити до вас додому два рази на день, вигулювати, годувати і грати з собакою.
2
Грати і проводити з щеням деякий час має стати обов'язковою умовою тимчасового нагляду. Він може занудьгувати на самоті, також велика ймовірність псування щеням меблів і речей від нудьги, недостатньою дисципліни і уваги. Маленький вихованець ще не звик залишатися вдома один надовго. Не піддавайте його такому стресу. Більше того, годування малюка (на відміну від дорослого собаки) повинно бути 2-3-разовим.
3
Надайте в розпорядження тимчасового господаря декількох щенячі іграшок, вкажіть місце для відпочинку вихованця (подушку або підстилку), миски (для їжі і води), запас їжі для тварини, а також повідець і засоби для догляду: шампунь, щітку і гребінець. Якщо тимчасовому господареві не про що буде турбуватися, то і поставлені завдання по догляду за щеням будуть не настільки обтяжливі і приносити радість обом.
4
Чітко сформулюйте вимоги, як дивитися за щеням : - Вигулюйте вихованця мінімум два рази на день, вранці і вечером.- Годуйте також два, по можливості - три рази на день. Годуєте або сухою їжею для собак, або вареної їжею, приготованою спеціально для цуценяти з круп і м'яса. Слідкуйте, щоб пес наїдався, але не переїдав і щоб у другій мисці в достатній кількості була свіжа вода.- Після прогулянок та ігор на природі в дощові і сльотавий дні мийте цуценя за допомогою спеціальних засобів.- Слідкуйте, щоб вихованець спав у призначеному для нього місці, грав тільки своїми іграшками, які не гриз сторонні предмети і не псував речі і предмети інтер'єру. Для цього намагайтеся задовольняти потребу собаки у грі, заняттях і общеніі.- Будьте уважні до здоров'я і поведінки тварини. Найменші ознаки занепокоєння, нетипова поведінка вихованця, зовнішні прояви захворювання повинні насторожити. Будь-які хвороби краще лікувати на ранній стадії розвитку.