Як просвердлити ванну.

Досить часто виникає необхідність свердління отворів в чавунній ванні. Приміром, гідромасажні ванни повинні мати відразу кілька отворів, через які подається вода. У цій справі не потрібно забувати про емальованому покритті. Воно вимагає дбайливого поводження.
Інструкція
1
Для початку точно визначте місце, в якому будете свердлити отвір. Обмежте бічний хід свердла, щоб воно не з'їжджала в сторону і не пошкодило емаль. Щоб просвердлити отвір в бортику найкраще скористатися саморобним пристосуванням, яке представляє собою просту дошку з отвором трохи трохи більшим, ніж діаметр свердла. Кріпити це пристосування потрібно до бортика ванни за допомогою струбцини. Врахуйте, кріплення повинно бути надійним.
2
Не обов'язково виконувати охолодження і зволоження свердла. Найкраще застосовувати спеціальний гасовий розчин. З його допомогою процес свердління трохи прискориться. Для цієї роботи необхідно вибирати свердла «по металу», які мають кут близько 116-118 °. У цій роботі є свої хитрощі. Однак, навіть якщо їх правильно використовувати, просвердлити чавун не так вже просто.
3
Щоб якість просвердлити отвір в чавуні, необхідно володіти деякими навичками. Візьміть дриль або коловорот і забирай свердло необхідного діаметра. Намагайтеся не пошкоджувати емаль. Тримайте інструмент рівно, щоб свердел не "з'їжджати" від потрібного отвори. Будьте обережні, свердло може зламатися. Якщо ви не можете виконати дану роботу самостійно, то зверніться за допомогою до фахівців. Вони мають великий досвід роботи, тому виконають все якісно. Задумайтесь, може краще довірити свердління отворів в чавуні краще професіоналові, ніж освоювати самому. Це вміння може вам більше і не знадобиться.
4
Для того щоб просвердлити отвір у ванні можна навіть скористатися звичайною дрилем. Краще всього використовувати побідитові свердла або алмазні коронки, які мають центрувальну свердло. Спершу зніміть емаль, а потім вже свердлите чавун. Щоб емаль не пішла сколами, можна скористатися фанерою-текстолітом. Вона виконуватиме роль кондуктора.