Як збільшити швидкість кулера.

Якщо ваш комп'ютер став сильно нагріватися і шуміти, то найімовірніше проблема в несправному або запилиться вентиляторі. Але іноді можна виправити цю проблему, не вдаючись до технічного втручання.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - мастило;
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
Для початку встановіть програму SpeedFan. Він дозволяє переглядати температури тих пристроїв, на яких встановлено спеціальні датчики, і змінювати швидкість обертання лопатей кулерів. Запустіть програму і перейдіть у вкладку «Показники».
2
У верхній частині вікна ви побачите температуру пристроїв, а в нижній - список вентиляторів. Відрегулюйте швидкість обертання їх лопатей, натискаючи кнопки «Вгору» і «Вниз». Не блокуйте програму для збереження заданих швидкостей, а натисніть кнопку «Згорнути» для приховування вікна в системний трей.
3
Якщо вас не влаштував результат, отриманий шляхом програмної настройки комп'ютера, вимкніть і розберіть його. Знайдіть необхідні вентилятори. Зазвичай вони розташовані на відеокарті, задній стінці системного блоку і процесорі. Зніміть необхідні кулери.
4
Приберіть наклейку з вибраного вентилятора. Hе викидайте її, тому іноді вона запобігає потраплянню пилу на вісь обертання лопатей. Якщо ви побачили цю вісь, то капніть в отвір, з якого вона виходить, деяка кількість машинного масла або мастила. Поверніть наклейку на місце.
5
Якщо ж під наклейкою виявилася пластикова кришка, то зніміть її. Щоб найбільш ретельно змастити вісь, розберіть кулер. Вийміть стопорне кільце і гумову шайбу. Вийміть вісь з отвору. Змастіть вісь обертання мастилом і капніть її в отвір лопатей. Зберіть кулер.
6
Проведіть процедури, описані в четвертому і п'ятому кроках, з рештою вентиляторами. Тепер візьміть ватні палички або диски, змочіть їх слабким спиртовим розчином. Протріть ними лопаті всіх вентиляторів. Це необхідно для видалення сміття і пилу. Встановіть кулери на місце.
7
Увімкніть комп'ютер і запустіть програму SpeedFan. Якщо температура певних пристроїв все ще вище норми, то замініть кулери на більш потужні аналоги.