Як зробити шиповану гуму.

При пересуванні по обледенілій дорозі навіть зимова гума не забезпечує надійного зчеплення шин з дорожнім покриттям. Щоб зробити їзду по зимових дорогах більш комфортної та безпечної, більшість автовласників шіпует гуму . Причому зробити це можна не тільки в автосервісі, а й самостійно.
Вам знадобиться
  • нова покришка, шипи, пневматичний пістолет для шипування
Інструкція
1
Придбайте нову зимову гуму , з готовими отворами для установки шипів. Виберіть шипи, підібравши висоту під протектор таким чином, щоб після установки наконечник шипа виступав з протектора не більше, ніж на 1,3 мм, інакше він дуже швидко вилетить з покришки.
2
Для спокійної їзди вибирайте однофланцеві шип, для агресивного стилю водіння краще придбати дорожчий двуфланцевий шип. Після цього засипте шипи в сепаратор, де вони розподіляться для подачі в пневматичний пістолет, яким і буде проводитися ошиповка.
3
Встановіть покришку і рясно змочіть її мильним розчином. Це значно полегшить установку шипів. Після цього, зорієнтуйте пістолет вертикально і, зафіксувавши його лапки в отворі, натисніть на курок. Шток виштовхне шип в отвір, а мильна вода допоможе стати йому на місце. Ні в якому разі не допускайте перекосу пістолета.
4
Коли встановлено перший шип, уважно огляньте його, переконайтеся, що він стоїть рівно не надто виступає з покришки. Потім встановіть решта шипи. Якщо є серед них такі, що виступають вище, ніж потрібно, накладіть на них алюмінієвий або латунний лист і молотком встановіть їх на місце. Якщо це не вдалося зробити, вийміть шип плоскогубцями (поки мильний розчин не висох, це зробити просто), а потім повторно його.
5
Після установки шинам краще полежати кілька днів. За цей час, розтягнута при установці гума стане на своє місце, і охопить шипи. Тому ймовірність вильоту шипа набагато зменшиться. Після установки шиповану гуми, перші 300 км пересувайтеся без різких розгонів і гальмувань, бажано на швидкості не вище 80 км/ч. Тоді шипи остаточно стануть на своє місце, і відслужать стільки, скільки пропрацює покришка. Якщо шип все ж вилетів, чи не вставляйте його в отвір, воно вже деформованої і тримати його не буде.