Як зібрати з декількох архівів один.

Архивирование файлів використовується для більш компактного їх зберігання, для транспортування на знімних носіях або передачі по мережі. З таким файлами-сховищами операційна система і прикладні програми можуть працювати не тільки як з архівами, а й як із звичайними файлами, тому процедура збору їх в один загальний архів не дуже відрізняється від звичайного процесу архівації.
Інструкція
1
Запустіть менеджер файлів вашої операційної системи. В ОС Windows це Провідник, який можна відкрити подвійним клацанням по ярлику «Мій комп'ютер» на робочому столі або за допомогою «гарячих клавіш» WIN + E. По дереву папок у лівій панелі програми перейдіть в той каталог, де зберігаються архіви, які треба зібрати в один файл.
2
Виділіть кожен впаковується файл. Для цього, наприклад, клацніть по будь-якому з них один раз лівою кнопкою миші, а з усіма іншими робіть це ж, але утримуючи клавішу CTRL. Якщо потрібні архіви розміщуються в списку однієї групою, то можна виділити перший з них, а потім виділити решта, натиснувши клавішу зі стрілкою вправо, утримуючи при цьому клавішу SHIFT.
3
Клацніть виділену групу файлів правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню команду упаковки в архів. Як саме буде сформульована ця команда, залежить від встановленої в системі програми-архіватора, але глузд повинен бути один акова - «додати до архіву".
4
Вкажіть назву файлу загального архіву у вікні, програми. Ніяких спеціальних опцій при архівуванні архівів встановлювати не потрібно, тому можна відразу після цього натиснути кнопку «OK», щоб запустити процедуру. Але якщо в цьому є необхідність, то можна закрити створюваний архів паролем, розбити його на томи, додати текст коментаря і т.д.
5
Можна справити цю ж процедуру іншим способом - створити новий файл архіву (або використовувати один з упаковуваних) і перетягнути в нього лівою кнопкою миші всі потрібні архіви.
6
Кожен архів, крім упакованих в нього файлів, містить і деяку кількість службової інформації, яка додає певну кількість додаткових байтів до загальної ваги. Якщо зменшення загальної ваги на кілька відсотків - одна з важливих задач процедури архівування, то краще буде спочатку розпакувати кожен архів, а потім повторно упакувати в один загальний файл-сховище.