Як заповнювати портфоліо учня. Як заповнити портфоліо першокласника.

Портфоліо допомагає систематизувати всі досягнення учня, представити його таланти та здібності. Учитель, збираючи в папку документи (грамоти, листи подяки, дипломи), веде своєрідний літопис успіхів свого вихованця.
Інструкція
1
Почніть складання портфоліо учня з оформлення титульного аркуша. Проявіть фантазію і оформите його незвично і цікаво. Наприклад, ви можете не тільки вказати дату початку збору інформації в дану папку, але і приклеїти цікаву (смішну або якусь незвичайну, оригінальну фотографію) дитини.
2
На титульному аркуші розмістіть також дані учня (прізвище, ім'я, дату народження). Вкажіть і номер або назва навчального закладу, який він відвідує.
3
На другому аркуші розмістіть зміст портфоліо, тобто назва його розділів із зазначенням номерів сторінок.
4
Відобразите в портфоліо успіхи школяра в навчальній діяльності: участь у предметних олімпіадах, конкурсах, науково-практичних конференціях, круглих столах, семінарах і т.д. Додайте в окремому файлі оригінали або копії документів, що підтверджують досягнуті результати: грамоти, дипломи, сертифікати учасника, листи подяки.
5
Знайдіть також місце і для науково-дослідних робіт школяра: рефератів, опублікованих статей, есе, оригінальних творів, матеріалів проведених дослідів і т.д.
6
Розкрийте в портфоліо і позаурочну діяльність вашого вихованця. Якщо він займається у спортивній школі і вже досяг певного рівня (має звання кандидата в майстри спорту або спортивний юнацький розряд, пояси з різних видів єдиноборств), відображуватимете це в папці, яку ви збираєте. Помістіть в неї не тільки дипломи, медалі, грамоти, а й фотографії зі спортивних змагань, зльотів, нагороджень і т.д.
7
Помістіть в портфоліо також найвдаліші роботи дитини: малюнки, аплікації, вишивку і т.д.
8
Якщо дитина пише вірші чи оповідання, вкладіть деякі з них в портфоліо.
9
Приклейте також на окремому аркуші фотографії зі шкільних заходів (КВК, театральних постановок, спортивних змагань, туристичних зльотів) за участю даного учня.
10
Напишіть есе про ваш сприйнятті дитини. Згадайте те, як і коли він прийшов до вас у клас, як відбувається спілкування з іншими хлопцями. Розкрийте риси його характеру (дружелюбність, чесність, правдивість і т.д.). Опишіть якийсь незвичайний випадок зі шкільного життя, де учень розкрився перед вами з нового боку.