Як лікувати кісточки біля великого пальця ноги.

М ногім жінкам знайома ситуація, коли кісточка біля великого пальця ноги розростається, опухає і болить. В цьому випадку можна забути про красивих туфлях і чобітках тому, що ходьба заподіює біль, а кісточка деформує взуття. Вилікувати кісточки можна засобами народної медицини, аптечними ліками і хірургічними методами.
Вам знадобиться
  • - зручне взуття;
  • - ортопедичні устілки і супінатори;
  • - 3% розчин йоду;
  • - прополіс;
  • - лейкопластир;
  • - нестероїдні протизапальні препарати.
Інструкція
1
Відмовтеся від взуття на високих підборах, танкетці, абсолютно плоскою гнеться підошві, взуття з гострими носами. Вона не дозволяє раціонально розподіляти вагу тіла на стопу і посилює вальгусную девіацію (медична назва захворювання). Вибирайте взуття з закругленими мисами, каблуком не вище 4 см, з гнучкою амортизуючої підошвою.
2
Кросівки, незважаючи на їх зручність, використовуйте тільки для занять спортом. В них, завдяки наявності посиленою амортизації, нога відпочиває, зв'язки розслабляються і перестають утримувати звід стопи в правильному положенні.
3
Носіть ортопедичні устілки і супінатори. Вона скорегують неправильне положення ноги у взутті. Регулярне носіння устілок і супінаторів призупинить зростання кісточок і позбавить від болю.
4
Позбавтеся від зайвої ваги, якщо він є. Вага призводить до додаткового навантаження на кістки стопи. Не обов'язково сідає на строгу дієту, можна просто обмежити кількість жирної їжі і вуглеводів (хліб, кондитерські вироби, макаронів, картоплю).
5
Навчіться правильної ході: з розправленими плечима, прямою спиною і піднятою головою. Правильна хода скоректує центр ваги і правильно розподілить вага вашого тіла по стопі.
6
Кожні вечір робіть йодну сітку на кісточках. Використовуйте 3% розчин йоду, інакше ви ризикуєте отримати опік.
7
Прикладайте на ніч до кісточках компреси з прополісу. Шматочок прополісу розімніть в руках і прикладіть до кісточці. Зверху наклейте лейкопластир. Якщо у вас немає прополісу, то використовуйте аптечну спиртову настойку прополісу. Змочіть їй вату, прикладіть до стопи, зверху накрийте шматочком поліетилену, зафіксуйте бинтом і надіньте шкарпетки.
8
При сильних болях прийміть таблетку «Ортофену», «Найза», «Мовалісу» або подібних їм нестероїдних протизапальних препаратів.
9
Якщо перераховані вище методи не допомагають вам, хвороба прогресує і погіршує життя, зверніться до хірурга-ортопеда для проведення операції. Відновлювальний період після неї триває 1-1,5 місяці, протягом якого необхідно носити спеціальне взуття. По закінченні цього часу ви можете дозволити собі будь-яке взуття.