Як робити кахель: інструкція.

Оздоблення керамічною плиткою ідеально підходить для обробки підлог, де необхідно забезпечити швидку вологе прибирання. Керамічна плитка створює відмінну гідроізоляцію, тому в побуті вона отримала велику популярність при обробці ванних кімнат. Її ще називають кахлем.
Вам знадобиться
  • - Клей для плитки;
  • - зубчастий шпатель;
  • - монтажні хрестики;
  • - склад для затирання швів;
  • - молоток;
  • - зубило;
  • - лінійка з рівнем.
Інструкція
1
При обробці керамічною плиткою, для початку потрібно очистити поверхню від старого покриття. Якщо вона покрита старою плиткою, то її треба відбити. Зробити це можна за допомогою молотка і зубила. Треба акуратно розбити одну з плиток молотком, вийняти осколки, а потім, поставивши зубило до внутрішньої сторони плитки під невеликим кутом до поверхні і ударяти по торця зубила молотком. Треба намагатися, як би відклеювати плитку. Так вона ламається великими частинами з мінімальним утворенням крихти. Деякі плитки просто відвалюються цілком.
2
Після видалення старої плитки, треба видалити клейовий шар. Це робиться так само як при видаленні плитки.
3
Тепер треба вирівняти поверхню. Загальна нерівність допускається в межах 5 мм.
4
Після цього, розмічаємо поверхню, малюємо осьові центрові лінії вздовж і поперек поверхні. Це допоможе покласти плитку рівно.
5
Робимо пробну розкладку. Для цього, від намальованого центру, кладемо плитки без клею, одну до однієї в один ряд, щоб з'ясувати, чи не треба обрізати крайні плитки. Якщо треба, крайні плитки обрізаємо на 1см більше, ніж треба. При цьому враховуємо зазор між цілими плитками, який складає 2-3 мм. Для витримки зазору, у продажу є монтажні пластикові хрестики з потрібною шириною лапок.
6
Після того, як визначилися з крайніми плитками, можна приступати до укладання. Для цього треба приготувати клей для плитки. Згідно інструкції на мішку з клеєм, його треба змішати з потрібною кількістю води і коли розчин буде готовий, можна починати укладання.
7
За допомогою зубчастого шпателя наносимо клей на злегка зволожену поверхню, товщина шару повинна знаходитися в межах 1см, але не більше 2см, інакше клей буде сохнути дуже довго. Наносити клей слід невеликими ділянками. Потім, слідуючи розмітці, кладемо першу плитку і ставимо на кожен її кут монтажний хрестик, потім кладемо наступну плитку і на вільні кути ставимо монтажні хрестики і так з кожною плиткою. Кладка підлоги повинна здійснюватися спочатку до протилежного кутку або стіні від вхідних дверей, а потім у напрямку до виходу.
8
Під час кладки, необхідно контролювати горизонтальний кут плитки і при необхідності вирівнювати його. Контролювати можна за допомогою лінійки-рівня. Це метрова лінійка з поличками на торцях, вона перекриває кілька плиток одночасно, що полегшує завдання.
9
Уклавши плитки, треба дати клею висохнути, а коли клей висохне, потрібно видалити монтажні хрестики і заповнити шви між плитками спеціальним складом - затіркою для швів. Вона буває різних кольорів і її підбирають за кольором до наявної плитці.