Пожвавлення жорсткого диска: Як добитися результату.

Звичайний день користувача комп'ютера починається з натискання кнопки Power на системному блоці: звичний звук запуску комп'ютера, на екрані з'являється заставка з «вікнами». Але не завжди початок роботи проходить як зазвичай: при включенні комп'ютера сервісні повідомлення можуть оповістити вас про поломку. При цьому найчастіше користувачі стикаються з несправністю жорсткого диска .
Вам знадобиться
  • Діагностика проблем читання жорсткого диска.
Інструкція
1
Найпоширенішою проблемою при роботі з операційними системами сімейства Windows є помилка при читанні диска . При виникненні цієї проблеми операційна система просто не завантажується. Справа в тому, що системні файли на цьому жорсткому диску виявляються пошкоджені. Їх можна замінити, якщо скористатися завантажувальної дискетою MS-DOS.
2
Дану дискету можна створити тільки на комп'ютері з робочою операційною системою. Після її створення включіть комп'ютер і утримуйте клавішу Delete. У розділі Boot вкажіть першим джерелом завантаження Floppy.
3
Натисніть клавішу F10 та виберіть пункт Y. При завантаженні з дискети введіть команду SYS C: для відновлення системних файлів, які потрібні для завантаження вашої копії Windows. Якщо ця команда не допомогла, отже, пошкоджена таблиця розділів диска , для її відновлення скористайтеся командою DOS FDISK/MBR.
4
Якщо перераховані команди вам не допомогли, а дані, що знаходяться на вінчестері, дороги, зверніться в спеціалізовану майстерню. Інакше вам потрібно відформатувати диск і заново створити кілька розділів. Для форматування жорсткого диска введіть команду FORMAT C:/S. Після цього виконайте команду FDISK, за допомогою якої можна розбити диск на декілька розділів.
5
Після виконання кожної операції бажано проводити перезавантаження комп'ютера в уникненні інших неприємних ситуацій, які можуть призвести до чергової поломки або втраті даних. Після завершення всіх операцій над жорстким диском приступите до установки операційної системи. Не забудьте, що в налаштуваннях BIOS необхідно замінити значення рядка, в якій зазначено завантажувальний пристрій.
6
Натисніть клавішу Delete і в розділі Boot замініть Floppy на CD-ROM.