Як усунути шум у комп'ютері. програма для усунення шуму комп'ютера.

Головна і найчастіше, єдина причина шуму системного блоку комп'ютера - несправний або засмічений вентилятор. Іноді це стосується одразу кількох кулерів. Щоб позбутися неприємного шуму , необхідно почистити вищевказані пристрої.
Вам знадобиться
  • - машинне масло.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер і розберіть системний блок, щоб отримати доступ до потрібних вентиляторів. Від'єднайте куллер від пристрою, до якого воно кріпиться. Можливо, це буде корпус системного блоку.
2
Обов'язково вимкніть живлення від вентилятора. Для цього від'єднайте кабелі, що йдуть від куллера до материнської плати або тому обладнанню, до якого він був прикріплений. Знайдіть в центрі верхньої боку вентилятора наклейку і зніміть її, але не викидайте.
3
Якщо, видаливши наклейку, ви побачили вісь обертання куллера, то просто капніть на неї невелика кількість мастила. Для цього можна використовувати машинне масло або деякі види силіконової змазки. Чи не вдавайтеся до використання соняшникової олії, т.к. це призведе до псування куллера.
4
Якщо ж під наклейкою ви знайшли гумову або пластмасову кришку, то зніміть її. Вийміть стопорне кільце, розташоване на осі обертання і гумову прокладку, що знаходиться під ним.
5
Зніміть лопаті з осі. Нанесіть невелику кількість мастила в отвір, що і на вісь обертання. Зберіть куллер. Почистіть самі лопаті від пилу. Для цього використовуйте ватяну паличку, змочену в слабкому спиртовому розчині.
6
Встановіть куллер на місце. Підключіть живлення до пристрою. Увімкніть комп'ютер. У тому випадку, якщо рівень шуму знизився недостатньо, встановіть програму SpeedFan.
7
Запустіть цю утиліту. На головній робочої вкладці ви побачите кілька пристроїв і їх температуру. Нижче буде розташований список вентиляторів. Для зменшення швидкості обертання потрібного кулера натисніть кілька разів стрілочку «Вниз». Врахуйте, що значно зниження швидкості роботи вентилятора може привести до псування комп'ютера. Доможіться оптимального співвідношення швидкостей обертання до температури пристроїв. Згорніть програму, натиснувши кнопку Minimize.