Як перевести відсотки в десяткову дріб. відсотки в звичайні дроби.

Ситуації, коли необхідно перевести відсотки в просту або десяткову дріб, можуть бути найнесподіванішими. Калькулятора, який все це робить автоматично, під рукою може і не виявитися. Наприклад, вам потрібно зробити розчин або просто відважити 10% речовини, наявного в наявності. Це набагато зручніше зробити, якщо знаєш, яку саме частину від загальної кількості потрібно взяти.
Вам знадобиться
  • - визначення десяткового дробу;
  • - визначення відсотка;
  • - аркуш паперу;
  • - ручка.
Інструкція
1
Згадайте, що таке десяткова дріб. Це така дріб, знаменник якої представляє собою якусь ступінь числа 10. Якщо спробувати записати її простий дріб ю, то в знаменнику завжди стоятиме 10, 100, 1000 і т . д. Чисельник при цьому являє собою заданий число. При цьому коми відділяється стільки цифр, скільки нулів в знаменнику. Тобто для того, щоб записати десяткової дріб ю, наприклад, 3/100, потрібно після коми відкласти 2 цифри: 3/100 = 0,03.
2
Згадайте, що таке відсоток. Це одна сота частина того чи іншого числа. Щоб записати 1% десяткової дріб ю, необхідно, як і в першому прикладі, відокремити комою 2 цифри: 1% = 1/100 = 0,01.
3
Щоб перевести в дріб кілька відсотків, поступите, точно так же. Наприклад, вам потрібно записати не 1%, а 34%. Напишіть 0, потім - потрібне число. Оскільки мова йде про цілий кількості відсотків, то в знаменнику простий дробу у вас буде стояти число 100. Відповідно, в десяткового дробу необхідно, щоб остання цифра теж стояла в розряді сотих. Відрахуйте від неї вліво 2 знака, включаючи саму цифру 4. Вийде 0,34. Тобто 34% = 34/100 = 0,34.
4
Буває, що потрібно записати не цілу кількість відсотків, а якусь його частину. Згадайте, як переводяться прості дроби в десяткові. Якщо вам потрібно знайти половину відсотка, переведіть спочатку саму дріб, зробивши знаменник кратним 10. Виглядати це буде так: 1/2 = 5/10 = 0,5. Відповідно, і 1/2% можна записати як 0,5%. В деяких випадках це можна зробити тільки приблизно. Наприклад, якщо вам потрібно записати 1/3 відсотка, то у вас вийде нескінченна десяткова дріб. Залежно від умов завдання можна записати цю частину відсотка з різним ступенем точності, тобто 0, 3 або 0,33. «Трійок» посла коми може бути й більше.
5
Арифметичні дії з відсотками, переведеними в десяткову дріб, виконуються точно так же, як і з будь-якими десятковими дробами. В цьому випадку для того, щоб знайти, чому дорівнює таку-то кількість відсотків від заданого числа, вам вже не треба ділити це число на 100 і множити на кількість відсотків. Ви просто примножуєте число на отриману десяткову дріб.