Як закрити глибоку подряпину. Як закрити лубок подряпину на міжкімнатних дверях.

В дорозі трапляється всяке. Іноді випадковий камінчик може нанести покриттю автомобіля значні пошкодження. І без перебільшення можна сказати, що кожна подряпина на улюбленому автомобілі проходить прямо через "серце" автолюбителя.
Інструкція
1
Закласти подряпини можна в автомайстерні або самостійно. Все залежить від самої подряпини. Якщо вона неглибока і невелика, не зачіпає глибинний шар фарби, а лише пошкодила лакове покриття, то можна обійтися поліролью, полірувальної пастою або олівцем-Антіцарапін. До складу поліролі та полірувальної пасти входять дрібнозернисті абразивні речовини. Застосування подібних засобів дозволяє, знявши невеликий шар поліровки, домогтися рівної поверхні. Ці роботи ви можете справити і самі.
2
А от якщо подряпина досить глибока, білого кольору, зачіпає шар фарби і навіть металу, то займатися нею повинні вже фахівці. Однак існує багато технологій, які народні умільці пропонують горопашним автовласникам.
3
Розведіть трохи автоемалі відповідного кольору на невеликій відкритій поверхні, наприклад, на картонці. Помішуючи сірником, дочекайтеся, коли емаль придбає консистенцію густої сметани, потім зубочисткою нанесіть емаль на подряпину , намагаючись потрапити точно в місце пошкодження. Якщо не поспішати, діяти акуратно, місце пошкодження стає практично непомітним.
4
Можна використовувати промислово розроблені ремонтні комплекти, які продаються в автомагазинах. Такі набори прості у вжитку, досить ефективні, якщо слідувати інструкціям по застосуванню. Недолік у них тільки один: не завжди можна точно підібрати колір. Наприклад, олівець для реставрації являє собою тубу з пензликом і автомобільною фарбою всередині. На відміну від Антіцарапін, ця фарба проникає вглиб подряпини і захищає її від корозії і вологи, досить стійка до впливу навколишнього середовища. Отже, підготуйте пошкоджену поверхню до фарбування. Для цього ретельно очистіть і знежирте місце подряпини. Обезжириватель зазвичай продається в комплекті з олівцем. Можна також скористатися розчинником і пр. Варто обробити поверхню антикорозійною ґрунтовкою. Потім збовтайте тубу з фарбою, потрясіть її кілька хвилин, щоб фарба змішалася до однорідного кольору.
5
Використовуючи зубочистку, нанесіть тонким шаром фарбу на подряпину . Повторюйте нанесення доти, поки рівень фарби в подряпини не зрівняється з рівнем всього покриття кузова. Нанесіть шар автомобільного лаку. Відполіруйте забарвлену поверхню через тиждень, коли фарба і лак досить висохнуть.
6
Ще один спосіб полягає в послідовному нанесенні автошпатлевки (для забивання самої подряпини), грунту (для вирівнювання поверхні), підібраною за кольором фарби. Після висихання пошкоджена поверхня полірується абразивної поліролью, наприклад, потім простий Автополіроль. Якщо фарба підібрана трохи не в тон, абразивної поліролью слід обробити всю частину кузова, де проходить подряпина. Кольори змішаються, і буде менш помітний відреставрований фрагмент.