Як закріпити шари в фотошопі. photoshop залочити фон.

При роботі в програмі Adobe Photoshop іноді виникає необхідність закріпити (заблокувати) верстви . Наприклад, якщо робота над шаром закінчена, і ви хочете захистити його від випадкових змін. Щоб закріпити верстви , виконайте наступні дії.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма Adobe Photoshop.
Інструкція
1
На панелі «Шари» (Layers) виберіть шар, який потрібно закріпити. Клацніть по значку замочка прямо над шарами. Праворуч від назви шару з'являється зображення чорного замочка. Готово, шар повністю закреплен.Еслі ви спробуєте його змінити - з'явиться повідомлення «Запит не може бути виконаний, бо шар заблокований» (Could not complete you request because the layer is locked).
2
Якщо ви хочете зафіксувати положення шару, але продовжити його редагувати - використовуйте опцію «Блокувати становище» (Lock position). Виберіть шар і клацніть по зображенню перехрещених стрілок ліворуч від значка замочка. Праворуч від назви шару з'являється зображення сірого замочка - значить, деякі властивості шару заблоковані. Переміщати шар тепер ви не можете, але можете малювати в будь-якій його частині.
3
Якщо ви закінчили редагувати зображення, але становище його буде потрібно змінити - використовуйте режим «Закріпити зображення» (Lock image pixels). Виберіть шар і натисніть на значок кисті ліворуч від перехрещених стрілок. Ви зможете переміщати шар, але не зможете на ньому малювати.
4
Щоб «Закріпити прозорість» (Lock transparent pixels): виберіть шар і натисніть на значок із зображенням квадрата зліва від значка кисті. Це функція дозволить переміщати шар, малювати на зображенні, але блокує прозорі пікселі. Така необхідність виникає, наприклад, для збереження прозорості фону.
5
Щоб зняти закріплення шару, натисніть на шар і відіжміть відповідний значок, відповідальний за блокування.
6
Якщо вам потрібно зняти блокування з шару «Фон» (Background): клацніть мишкою пункт меню «Шар» - «Новий» - «Шар з фону» (Layer - New - Layer from Backgound). З'явиться віконце «Новий шар» (New Layer). Назвіть шар і натисніть ОК. Ще один спосіб зняти блокування з «Фона»: двічі клацніть мишою на назві шару - з'явиться віконце перейменування шару - виберіть назву і натисніть ОК.