Як закінчити казку.

Казки люблять не лише діти, а й дорослі. Письменництво - хороший спосіб урізноманітнити дозвілля і весело провести час, розвинути творчі здібності, навіть позбутися стресу. Казки цікаво придумувати самостійно, але якщо створити від початку до кінця розповідь складно, то можна грати в гру «закінчити казку », тобто придумувати для неї кінцівку.
Інструкція
1
Ви можете придумати сюжет самостійно. Складайте казку легко, на ходу. Важливо не зупиняти себе, не стримувати, дати фантазії розвинутися. Творчість не вимагає багато часу або спеціального місця. Ви можете робити це скрізь: у транспорті, займаючись домашніми справами, скрашуючи час очікування. Створюйте тему і сюжет про що завгодно: про те, що бачите навколо себе, про овочі та фрукти, деревах, тварин, явища природи. Будь-який предмет може ожити і почати існувати, витворяти, подорожувати.
2
Складайте казку з друзями. Колективна творчість - цікаве заняття на дружніх або родинних посиденьках. Для гри використовуйте придумані заздалегідь або на ходу заготовки. Це може бути елемент відомої казки, наприклад: «Пішла якось Маша в ліс за ягодами ...» Або нікому не відомий заздалегідь сюжет про предмет зі столу: «Одним чудесним ввечері, під час посиденьок, вилка впала на підлогу і вирішила подорожувати ...» Учасники один за одним говорять по одній пропозиції або записують його на переданому по колу аркуші паперу. Читати таку казку цілком надалі дуже весело.
3
Грайте в гру з дитиною по серії підготовлених картинок. Заздалегідь знайдіть в книгах, букварях, посібниках якомога більше зображень героїв: Мальвіну, Карабаса-Барабаса, Черепаху Тортилли, Кота Матроскіна та інших. Запропонуйте малюкові сюжетну лінію і задавайте навідні запитання: «Як одягнений персонаж?», «Де він знаходиться?», «Яке це пора року?» Таке завдання допомагає дитині навчитися логіці, використовувати словниковий запас, висловлювати свої думки, розвинути креативність.
4
Перед тим, як приступити до завершення казки, домовтеся з учасниками про правила. Наприклад, про те, що в сюжеті повинна бути логіка, щасливий кінець, а пропозиції пов'язані між собою за змістом.
5
Коли ви потренуєтеся в письменництві, і створювати казки буде легко, ускладніть собі або учасникам задачу. Придумайте певні, конкретні теми, в рамках яких повинен розвинутися сюжет. Беріть «дорослі» проблеми, якості, явища, почуття. Пробуйте закінчувати казку з нестандартним заголовком або зачином. Наприклад, можна складати про Всесвіт, секс, материнство, синхрофазотроні, ліні, хитному на вітрі веслі. А зачин підготуйте незвичайний: «Червоно-туманне хмара рушила на північ Галактики і ...» Надалі історію можна інсценувати, грати в ролях, влаштувавши невелике домашнє уявлення. Закінчуючи казку з друзями або самостійно, ви дуже багато чого зможете дізнатися про себе чи оточуючих людях. Письменництво - метод, який використовується психологами, що знайшов місце в казкотерапії. Володіючи навиками розшифровки сюжетів, можна витягти з приємного процесу багато корисного.