Як відрізнити натуральний шовк.

Шовк був відкритий більше п'яти тисяч років тому, в Китаї. В Європі його ввела в моду маркіза де Помпадур. Цей унікальний матеріал, виготовлений з ниток, які плетуть тутові шовкопряди, вважається самим м'яким і ніжним, але в той же час і самим міцним. Однак натуральний шовк коштує досить дорого, тому існує його штучний аналог. І він не володіє всіма властивостями справжнього шовку. Як же розрізнити натуральний і штучний шовк?
Інструкція
1
Знавці можуть відрізнити натуральний шовк від штучного навіть навпомацки. Натуральна тканина така ніжна і м'яка, що відчувши її на шкірі один раз, забути це відчуття неможливо. До того ж, справжній шовк швидко нагрівається і довго зберігає тепло, а на сонці переливається різними відтінками, тоді як його штучний побратим просто блищить під променями світла, а тепло не зберігає.
2
Якщо ви не покладаєтеся на візуальні і тактильні відчуття, можна провести експеримент. Витягніть кілька ниточок з тканини, в якій сумніваєтеся і піднесіть до них запальничку. Якщо перед вами натуральний шовк, то він при згорянні запахне шерстю або смаленим рогом, паленим волоссям. А коли в руках залишиться лише спраглі грудку, його можна буде розтерти в пальцях в пил, як простий вугілля. Якщо ж ви спалили нитки поліестеру, вони просто оплавятся, а віскоза буде тліти і пахнути паленої папером.
3
Можна спробувати розірвати тканину, попередньо намочивши її водою. Якщо шовк штучний, він порветься досить легко, при цьому розсиплеться на окремі волокна. Натуральний ж розірвати буде набагато складніше, а якщо це вийде, то нитки будуть рватися рівно і не розсиплються.
4
Також при визначенні натуральності шовку треба уважно придивитися до структури тканини. Поліестер, як правило, має ідеальну структурою, а справжній шовк зазвичай має нерівності і огріхи.
5
Важливий фактор - ціна. Справжній матеріал коштує дорого. І торговець (якщо ви купуєте шовк на ринку) не зробить істотних знижок, адже виробництво такої тканини - процес складний і витратний. А ціну штучного шовку збити можна досить істотно, якщо вміло торгуватися.
6
Найнадійніший спосіб переконатися в натуральності шовку - його розчинення. На жаль, зробити даний тест можна, лише вже купивши матеріал. Розчиніть в 150 мл води кімнатної температури 16 грамів CuSO4 (сульфату міді), додайте 10 грамів гліцерину і трохи каустичної соди (NaOH), щоб розчин став абсолютно чистим. Опустіть до складу шматочок тканини. Натуральний шовк розчиниться без сліду, штучний - ні.