Як зробити люк.

Установка люка на даху автомобіля є невід'ємною частиною зовнішнього тюнінга. Окрім естетичного задоволення, установка люка приносить ще й практичну користь. Якщо ви захоплюєтеся полюванням або фотографією, наявність люка може значно спростити ваше життя. Та й просто прокотитися з вітерцем чи помилуватися нічним небом буває дуже приємно. Тим більше що самостійна установка люка не забере багато сил і часу.
Вам знадобиться
  • - електричні ножиці;
  • - аркуш ватману;
  • - олівець;
  • - малярський скотч;
  • - лінійка;
  • - викрутка;
  • - дриль;
  • - килимовий тесак.
Інструкція
1
Оберіть модель люка . Існує два типи люків, придатних для самостійної установки. Це м'які люки з водонепроникним полотном зрушення і жорсткі - зі скляною панеллю. Скляні люки бувають підйомними або зсувними. Слід враховувати, що підйомні люки, на відміну від зсувних, практично не міняють аеродинамічних характеристик автомобіля. До того ж, скляні люки часто комплектуються додаткової сонцезахисної шторкою. Але є у них і великий недолік, здатний істотно вплинути на ваш вибір - вони не сумісні з установкою багажника на даху автомобіля.
2
Переконайтеся, що обрана вами модель підходить для вашого автомобіля. Якщо на фабричній упаковці люка не вказано для яких моделей автомобіля він призначений, необхідно проконсультуватися з фахівцем. Саме рамка люка відновлює стабільність кузова після вирізання в ньому отвори. Необхідно врахувати, що у кожної моделі рама має індивідуальну кривизну.
3
Зробіть шаблон отвори люка . Для цього візьміть аркуш ватману і виріжте в ньому отвір, відповідне розмірам вашого люка . Слід звернути увагу на те, що отвір повинен розташовуватися симетрично щодо листа ватману. Обклейте дах автомобіля малярським скотчем і прикладіть шаблон. Визначаючи положення люка , необхідно врахувати, що він повинен розташовуватися на відстані 20 см від лобового скла машини.
4
Визначте розташування ребер жорсткості зовні і зсередини автомобіля. Для цього необхідно вирізати отвір в обшивці автомобіля і ретельно промацати його дах. Також варто звернути увагу на розташування кабелю.
5
Прикладіть шаблон зсередини до даху машини і за допомогою викрутки намітьте його центр.
6
Покладіть шаблон зовні, орієнтуючись на зроблену відмітку. Вирівняйте шаблон по центру даху автомобіля за допомогою лінійки. Обведіть його олівцем.
7
Просвердлите отвір для того, щоб можна було вставити електричні ножиці. Акуратно проріжте отвір для люка . Слід враховувати, що вирізаний отвір повинен бути на 2 мм більше розмірів рами люка .
8
Розріжте внутрішню обшивку автомобіля за допомогою килимового тесака. Проріз в обшивці повинен бути більше, ніж зовнішній. Це необхідно для того, щоб відповідна частина рами притискалася безпосередньо до металу.
9
Встановіть раму з ущільнювачем із зовнішнього боку машини. Притисніть внутрішню частину рами. Переконайтеся, що рама лежить рівно і затягніть гвинти. Коли кривошипна рукоятка встане на місце в облицюванні рами - робота закінчена.
10
Заженіть машину на мийку і впевніться у герметичності вашого люка .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aM1OyalN7vE
Зверніть увагу
При вирізанні люка в даху вашого автомобіля рекомендується працювати ножицями, а не ножівкою. Ножиці ріжуть метал без задирок, не залишають тирси і хвиль.
Корисна порада
Не варто викидати вирізану частину даху - вона може стати в нагоді для господарських потреб.