Як виміряти жирність молока. Як зменшити жирність покупного молока.

Яку жирність має молоко, яке продається в магазинах, ми бачимо на виробничих упаковках. Але крім покупного молока, буває ще й молоко з домашніх господарств, яке вважається більш смачним і більш жирним. Яку жирність воно має, можна дізнатися не виходячи з дому. я
Вам знадобиться
  • - Молоко;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Точно визначити жирність молока можна спеціальними приладами, які є тільки на молочному виробництві. У заводських лабораторіях застосовується кілька методів визначення жирності молока: термоелектричний, високочастотний фотоелектричний, ультразвукової, і інші методи. Є спосіб виміряти жирність молока в домашніх умовах.
2
Візьміть прозорий скляний стакан і лінійку. Стакан ретельно вимийте і висушіть. Поставте на склянці рисочку на рівні 10 см. Стакан повинен бути прямий, інакше буде спотворення в показниках. Якщо у склянки велике, широке дно, то відміряти 10 см потрібно від цього дна, а не від столу.
3
Налийте в склянку молока до позначки. Виміру будуть точніше, якщо молоко буде свіже. Залиште стакан з молоком на 6-8 годин, при кімнатній температурі.
4
Поступово, за вісім годин, молоко покриється більш густим шаром - це виділилися вершки. Ширину шару вершків вам і треба виміряти, щоб дізнатися жирність молока. Для цього візьміть лінійку, вертикально піднесіть до склянки і подивіться, скільки міліметрів становить шар вершків.
5
Далі залишилося порахувати. Висота молочного шару в 10 см приймається за 100%. Кожен міліметр шару вершків, буде одним відсотком жирності. Наприклад, якщо шар вершків 4 мм, значить жирність молока 4%. Жирність молока може бути від 1 до 6 відсотків.
Зверніть увагу
Такий спосіб визначення жирності молока в домашніх умовах не дає 100% точності. Будинки не можна виміряти десяті частки міліметрів, та й виділилися вершки не мають щільність 100%.
Корисна порада
Якщо вдома немає лінійки, можна використовувати інші підручні засоби. Наприклад, картатий зошита. Одна клітинка на такому аркуші дорівнює 5 мм. Так само можна виміряти сірником. Ширина сірники 3 мм, а довжина 45 мм.Молоко, яке продається в магазинах, найчастіше має жирність 3,2% або 2,5%.
Матері, чиї діти перебувають на грудному вигодовуванні, часто турбуються - чи достатня кількість харчування отримує їх малюк? І навіть якщо йому вистачає обсягу надходить молока , чи вистачає маляті жирності грудного молока ?
Інструкція
1
Для того щоб визначити жирність вашого молока , зцідіть його трохи у склянку або пляшку. Якщо молоко має синюватий відтінок, значить жирність молока не надто висока. Жирне молоко має жовтуватий колір. Чим воно желтее - тим вище його жирність. Цей метод не завжди вірний, так як колір молока знаходиться в залежності від харчування самої жінки. З'їжте побільше моркви, і ви самі помітите, що ваше молоко придбало явний жовтий відтінок.
2
Залиште зціджене молоко в склянці і помістіть його на ніч в холодильник. Через деякий час молоко почне відстоюватися. Жир, що міститься в молоці, буде підніматися догори, утворюючи яскраво виражену прошарок вершків. Вранці дістаньте стакан і подивіться, чим товще прошарок вершків - тим вище жирність молока .
3
Візьміть чисту білу тканину і капніть на неї грудним молоком. Дочекайтеся, поки крапля висохне. Якщо на тканині залишився слід, значить і молоко у вас нормальної жирності.
4
Скористайтеся найкращим визначником - вашою дитиною. Він не неспокійний, добре засинає, не вимагає постійно груди? Значить, ваша дитина ситий, і для нього ніякої ролі не грає велика жирність у вашого молока або маленька. От якщо він не бажає відпускати груди після годування і при цьому плаче, то, швидше за все, йому не вистачає живлення.
Зверніть увагу
Не міняйте груди при годуванні, спочатку дитині дістається рідке молоко, у міру того, як малюк смокче груди, молоко надходить все жирніше, найостанніші порції мають найбільший показник жирності.
Корисна порада
Найкраще, що ви можете зробити - змініть свій власний раціон. Вживайте в їжу сир, кефір, сир, також корисні волоські горіхи. Ці продукти саме й здатні підвищити жирність жіночого грудного молока. Але не слід вживати їх у великих кількостях. Занадто жирне молоко здатне викликати запори у дитини.