Як перевірити об'єктив на фронт і бек фокус.

Купівля об'єктива для більшості фотографів - ціла подія, яка через високу ціну на «скла» відбувається не так часто. Перевірці об'єктива перед покупкою потрібно приділити особливу увагу, тому нерідко зустрічаються неполадки у вигляді фронт -, бек-фокуса .
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - тестований об'єктив;
  • - штатив;
  • - спеціальна шкала.
Інструкція
1
Проблема, звана бек-фокус, проявляє себе у вигляді зсуву глибини різкості при фокусуванні тому. Відповідно, при фронт - фокусі об'єктив «промахується» вперед, тобто у бік фотоапарата. Знімається об'єкт при цьому потрапляє в зону розмиття. Для тестування об'єктива на фронт -, бек-фокус купите в магазині фотоаксесуарів спеціальну шкалу. Ви також можете зробити її самостійно, досить завантажити зображення шкали з інтернету і роздрукувати її. Для міцності і більшої стійкості наклейте шкалу на лист картону і виріжте утримують «ніжки».
2
Встановіть камеру на стіл або штатив, головне - домогтися стійкості без ворушіння. Баланс білого встановіть по аркушу паперу, в меню фотоапарата виберіть точковий режим автофокусування. Встановіть режим Av (пріоритет діафрагми) і налаштуйте експокоррекцию в межах +1,3 - +1,5 Ev. Всі знімки робіть на максимально відкритій діафрагмі, це дозволить досягти максимальної точності. Якщо фотоапарат оснащений функцією стабілізації зображення, то вимкніть її.
3
Дистанцію до мішені виберіть так, щоб усі поділу потрапляли в кадр. Фотоапарат встановіть таким чином, щоб площина мішені фокусування розташовувалася перпендикулярно оптичної осі об'єктива . Встановіть режим автофокусування (положення AF) і збийте фокус в одну сторону. Потім наведіть на центр мішені і зробіть знімок. Збийте фокус в інший бік і зробіть ще один знімок. Для полегшення перевірки зробіть не менше 10 знімків.
4
Перегляньте результати на моніторі комп'ютера. Якщо центр мішені (ваша точка фокусу) систематично «пролітає» допустиме значення (приблизно від 1/3 до 1 глибини різкості) і опиняється в зоні нерізкості, то в наявності явний бек/фронт фокус. Врахуйте, що «промахуватися» може не тільки об'єктив, але й сам апарат. Якщо автофокус «маже» при різних об'єктива х, то проблема, швидше за все, в юстировке фотоапарата.
Корисна порада
Не намагайтеся виправити бек/фронт фокус самостійно, це може призвести до ще більших неполадок об'єктива.
Купуючи фотокамеру з новим об'єктивом або окремий об'єктив для фотоапарата, протестуйте систему об'єктива на бек- фокус за допомогою мішені. Це допоможе вам визначити перед покупкою, наскільки об'єктив відповідає вашим вимогам, наскільки якісну фокус іровку він забезпечує і чи варто витрачати на нього свої кошти. Для перевірки бек- фокус а роздрукуйте готову мішень на лазерному принтері, скачавши її з інтернету або намалювавши в графічному редакторі.
Інструкція
1
Відкрийте графічний файл з мішенню в Фотошопі і в розділі Image Size зніміть галочку Resample Image. Встановіть дозвіл 300 dpi. Роздрукуйте файл з орієнтацією Landscape, відключивши опцію Scale to fit media.
2
Виріжте шкалу з мішенню і приклейте її до щільного картону, зробивши прорізи. Встановіть шкалу на рівній поверхні навпроти камери так, щоб мішень була перпендикулярна оптичній осі об'єктива. У кадр повинні потрапляти все ділення шкали, щоб визначити точність авто фокус а.
3
Щоб протестувати бек- фокус, збийте фокус іровку в одну сторону, а потім наведіть фотоапарат на мішень і натисніть спуск. Після цього збийте фокус іровку в інший бік, знову наведіть фотоапарат на мішень і натисніть спуск. Перегляньте результати на екрані монітора. Щільно притискайте камеру до столу, щоб уникнути струсів і змазувань кадру.
4
Також ви можете спробувати з фокус іровать фотоапарат на товстій лінії над шкалою, наклавши роздрукований аркуш на рівну поверхню і поставивши камеру на статичний штатив. Слідкуйте за тим, щоб фокус іровочная мітка перебувала не занадто близько до розподілам шкали, щоб авто фокус спрацював коректно.
5
Щоб підвищити точність фокус іровкі, використовуйте яскравий об'єктив від f/2,8 і світліше. Також ви можете використовувати спеціальний кутовий видошукач, здатний збільшувати зображення. Вибирайте для авто фокус а контрастні деталі і здійснюйте настройку фокус а відповідно до освітленням.