Як відкрутити масляний фільтр.

Проведення регулярного технічного обслуговування автомобіля включає в себе обов'язкову заміну моторного масла. Разом з маслом проводиться заміна масляного фільтра , який в деяких випадках буває важко відкрутити. Існує кілька способів, знаючи про які можна впоратися із завданням.
Інструкція
1
Труднощі з заміною фільтра можуть виникнути унаслідок зайвого старанності в момент попередньої заміни - фільтр «прикипає» і не піддається. Інша причина - обмежений простір моторного відсіку в районі кріплення фільтра не дозволяє використовувати інструменти.
2
Скористайтеся спеціальним ключем, щоб полегшити процес зняття фільтра . На полицях автомагазинів такі ключі представлені у найрізноманітніших виконаннях: ланцюгові, затискні, стрічкові, гвинтові і т.п. Вартість їх невелика, а прослужить він вам довго, позбавивши від труднощів.
3
Якщо у вас немає можливості купити ключ, а фільтр треба терміново зняти, можна спробуйте відкрутити його за допомогою підручних засобів. Візьміть викрутку середнього або великого розміру, пробийте фільтр наскрізь (його все одно викидати) і, використовуючи рукоятку викрутки як важіль, різким рухом зірвіть фільтр з місця.
4
В деяких випадках автолюбителю може допомогти газовий ключ великого розміру. Якщо простір моторного відсіку дозволяє захопити фільтр ключем, відкрутити його буде неважко. Довга рукоятка ключа дозволяє використовувати його як важіль, що значно полегшує завдання.
5
Ще одне підручний засіб, за допомогою якого можна відкрутити масляний фільтр - шкіряний ремінь. Надіньте його на корпус фільтра , затягніть проти годинникової стрілки і, потягнувши із зусиллям за ремінь, відкрутіть фільтр. Якщо ремінь прослизає, прокладете між ним і фільтром наждачний папір.
6
Якщо знімного ключа немає, а всі спроби виявилися безрезультатними, спробуйте самий неестетичний, зате дієвий варіант. За допомогою молотка і зубила зробіть зарубки на корпусі фільтра і встановіть в неї зубило. Після цього вдарте молотком по зубилу так, щоб «зірвати» фільтр з місця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4SnyhASO4W4
Корисна порада
При установці нового фільтра не затягуйте його занадто сильно, щоб при наступній заміні масла не виникло труднощів зі зняттям фільтра.