Як дізнатися здібності дитини.

В кожному малюку є унікальні здібності , закладені генетично і природно. Виявити і розвинути їх - завдання батьків. Чим раніше ви зрозумієте, до чого дитина живить схильність, тим більше шансів, що він виросте успішним і займатиметься улюбленою справою.
Інструкція
1
Найчастіше діти з задоволенням самі демонструють свої здібності . Якщо дитина замкнутий і відлюдник, не проявляє інтересу ні до танців, ні до співу, ні до малювання, варто звернутися до психолога, який допоможе розкріпачити його і побачити схильності до того чи іншого заняття.
2
Якщо ви хочете виявити здібності дитини, не варто змушувати дитини реалізовувати ваші мрії, якщо вони йому не до вподоби і не по силам. Навіть якщо ви не встигли реалізуватися в якомусь творчому напрямі в дитинстві, не біда. Існує багато курсів і гуртків для дорослих. Ви повинні дистанціюватися від власних бажань і уважно спостерігати за дитиною. А примус до чого-небудь може тільки відлякати малюка.
3
Не бійтеся перевантажити дитини. Чим більше різних видів занять, тим краще. Пропонуйте малюкові спробувати себе і в театральних постановках, і спорті, малюванні та музиці. Сходіть на пробні заняття в різні гуртки, поговоріть з викладачами та тренерами, попросіть їх оцінити досвідченим оком вашого дитини. Ті захоплення, які будуть дитині не до душі, з часом відсіятися. Головне, постійно цікавитися, чи є у малюка бажання продовжувати заняття. Необхідно заохочувати інтерес і ініціативу, але ні в якому разі не карати за небажання відвідувати гурток.
4
Якщо говорити про заохочення, то необхідно постійно хвалити дитини. Це дуже надихає його на подальший розвиток здібностей і навичок. Хваліть щиро і від усього серця. Навіть якщо він в творчому пориві зобразив картину на шпалерах, забруднився або порвав кросівки, ганяючи м'яча, не лайте його. Його картини будуть далекі від ідеалу, а вірші складатися з двох неримованих рядків. Не варто чекати від маленького чоловічка без особливих навичок будь-яких понад досягнень з першого дня занять. Адже ваше завдання - це не виростити вундеркінда на заздрість іншим батькам, тим самим позбавивши його дитинства, а виявити і поступово розвивати його здібності .
5
Права півкуля мозку, що відповідає за творчу діяльність, починає розвиватися раніше і активніше ніж логічне ліве. Таким чином, не варто з пелюшок намагатися виростити великого математика, однак рахунком все ж необхідно потроху займатися. Краще розвивати творчі здібності і зміцнювати зв'язок півкуль мозку дитини, пропонувати йому зробити звичні речі (поїсти, почистити зуби, помалювати) іншою рукою. Таким чином, коли прийде пора розвивати логічні здібності малюка, все даватиметься їй швидше і простіше.