Як навчити дитину уважності.

Уважність - один з найважливіших показників сприйняття дитиною інформації. Вона прямо пов'язане з пам'яттю. Її рівень відбивається на успішності дітей, як у дитячому садку, так і за шкільною лавою, і навіть у спортивному вихованні.
Інструкція
1
Розвитком дитини необхідно займатися з самого народження. А розвитку уважності крихти треба приділяти якомога більше часу і докладати багато зусиль в будь-якому віці. Уважність можна розвивати за допомогою ігор, визначених завдань і методик.
2
Ця якість завжди вимагає підживлення і його треба тренувати регулярно, починаючи з народження, потім в садку і в школі не треба про це забувати. Це можна зробити так цікаво, що дитина сама буде вас просити виконувати якісь завдання або пограти в певну гру.
3
Для дітей від 2 років прекрасним завданням буде «Вгадай, чого немає». Візьміть кубики або кулі різних кольорів, нехай дитина розкладе їх як йому подобатися. Потім попросіть дитину відвернутися, заберіть один предмет і малюк повинен сказати, що і якого кольору ви забрали. Також можна зробити, використовуючи улюблені іграшки малюка.
4
Гуляючи на вулиці звертайте його увагу на якісь предмети, наприклад, машини певних кольорів. А прийшовши додому запитаєте, що він бачив на прогулянці. Попросіть дитину, щоб він розповів ще щось з того, що бачив на прогулянці. Запитаєте, якого кольору була гірка, або якого кольору було ведерочко і совочки у діток в пісочниці. Цю вправу можна застосовувати у віці от2,5 і, приблизно, до 3,5 років.
5
З 3-4 років можна давати завдання дитині, щоб він запам'ятав одяг кого-небудь з діток у дитячому садку. Коли дитина почне швидко справлятися з цим завданням, попросіть його запам'ятати одяг 2-3 дітей, або двох діток і виховательки. Це завдання дає позитивну динаміку в навчанні уважності .
6
У більш пізньому віці можна застосовувати вправу, в якому треба знайти кілька відмінностей на схожих картинках. У продажу є багато книг з картинками і завданнями такого тапа.
7
Дуже подобатися дітям гра «стеж за прапорцем». Приготуйте прапорці різних кольорів. Домовтеся з дитиною про те, що коли ви піднімаєте червоний прапор - він повинен грюкнути в долоні, синій - підстрибнути, зелений - лягти на підлогу і т.д. Діти, граючи в цю гру, дуже радіють і отримують багато позитивних емоцій, а разом з тим розвивається їх уважність.
8
Чудовим вправою буде «Що змінилося». У неї можна грати всією сім'єю, а так само вона підходить для гри в групі. Якщо ви займаєтеся з дитиною вдома, то попросіть його добре запам'ятати всі в кімнаті, включаючи всіх присутніх. Попросіть дитину вийти, змініть щось в інтер'єрі, наприклад, завесьте або розвісьте штори, переверніть стілець. Змініть що-небудь в собі, приміром, надягніть шапку або закатати одну штанину. Дитині не просто буде ця гра цікава, але й вона прекрасно вплине на розвиток уваги і пам'яті крихти.
9
Також, існують спеціальні методики такі, як, наприклад, Монтессорі. При її допомозі розвивається мислення, пам'ять і уважність. Основні принципи - самостійне виконання вправ, які проходять у формі гри. Дана методика заснована на індивідуальному підході до кожної дитини: він сам вибирає матеріал і тривалість занять, надає свій ритм. Що відрізняє цю методику від інших - це те, що вона дозволяє дитині самій побачити і виправити свої помилки. А її роль у керівництві самостійної діяльності дитини.
10
Приділяйте розвитку малюка якомога більше часу. Давайте йому завдання і ускладнюйте їх у міру його розвитку. Тоді з формуванням уважності у крихти ви не будете мати проблем.