Як грати в шашки з дитиною.

Ігри, розвиваючі логічні здібності, необхідні кожному малюку. На відміну від традиційних фішок, доміно і лото, що не носять в собі ніякого смислового навантаження, шашки - ідеальний розумний варіант для тихих сімейних посиденьок ввечері біля телеекрану.
Вам знадобиться
  • - шахівниця,
  • - шашки білі (світлі) - 20 штук,
  • - шашки чорні (темні) - 20 штук.
Інструкція
1
Шашки розставляються в чотири ряди (по краях з боку гравців) і тільки по темних клітинам. Біла зона в грі не бере. Гравці можуть «ходити» по темних клітинам тільки вперед, тобто по діагоналі. «Бити» шашки противника можна і вперед, і назад. Іншими словами, якщо на вашому шляху зустрічається перешкода, і ви можете через неї перескочити (простір для маневру не закрито іншими шашками), перескакуючи, ви тим самим «вбиваєте» чужака і прибираєте його з поля. У разі, якщо таким чином ви можете перестрибнути через декілька шашок, ніщо не заважає «з'їсти» їх всіх відразу. У грі перемагає той, хто очистить дошку від фігур противника першим.
2
Право першого ходу за замовчуванням закріплено за «білими». Завдання кожного гравця - дістатися до протилежного кінця поля, де шашки автоматично перетворюються в дамки. Для їх візуального відмінності на дошці дамки, як правило, перевертають або украшают.Дамка має право рухатися в будь-яку сторону (вперед/назад) і на будь-яку кількість клітин в рамках своєї діагоналі. За допомогою дамок взяти верх над противником набагато швидше і легче.Как правило, переможець в цій грі є завжди. У рідкісних випадках, коли противники залишаються з мінімальною кількістю фігур на ігровому полі і не можуть загнати один одного в пастку, з обопільної згоди сторін оголошується нічия.
3
На сьогоднішній день з шашками придумано багато настільних ігор. Це і «піддавки» (гра від зворотного, де перемагає той, хто першим піддасться противнику), і «куточки» (задача - перемістити свої шашки на інший кінець поля швидше суперника), і так звані «чапаєвці », де фігури, розміщені на протилежних сторонах дошки, стріляють один в одного« на виліт ». Різноманіття варіантів гри допоможе вашій дитині знайти той формат, який йому сподобається найбільше. А це значить, вечори стануть по-справжньому домашніми, спокійними й затишними.