Як зробити саморобну пилораму.

Якщо ви плануєте будівництво будинку або додаткових господарських будівель, власна пилорама може дуже сильно полегшити це завдання. Сучасні деревообробні верстати відрізняються великою надійністю і багатофункціональністю. Єдиний їхній недолік - це висока ціна. Якщо у вас немає можливості придбати професійний верстат, можна спробувати виготовити його своїми руками.
Вам знадобиться
  • - 4 колеса або шарикопідшипника;
  • - зварювальний апарат;
  • - сталевий куточок розміром 60х60 мм;
  • - електродвигун;
  • - відрізки профільної труби;
  • - швелер;
  • - сталевий лист товщиною 1 мм;
  • - болти.
Інструкція
1
Зробіть візок. Для цього зваріть раму із сталевого куточка і прикріпіть до неї чотири колісні осі. Приварите до рами кронштейни з плитою для електродвигуна.
2
Встановіть та відрегулюйте колеса.
3
Зробіть картонний шаблон колії. Приварите до відрізків профільної труби швелерних направляючі з невеликим розвалом назовні. Звіряючись із шаблоном, відрегулюйте колію за допомогою прокладок під швелер таким чином, щоб між колесами і верхньою полицею швелера залишався зазор в 1-2 мм. Прокладки під швелер можна виготовити із сталевого листа.
4
Розмітьте обидві напрямні під 11 шпал. Використовуючи підкладки, приваріть шпали спочатку до однієї з направляючих. Звіряючись із шаблоном і використовуючи струбцини, приваріть шпали до другої направляючої. Переконайтеся, що візок легко переміщується по рейках.
5
Зробіть із сталевого куточка спеціальну «гребінку» і прикріпіть її за допомогою болтів до довгого кінця основних шпал.
6
Циркулярная пила встановлюється на рухомої частини пилорами таким чином, що розрізати матеріал притискається до гребінки. Це дозволяє полегшити роботу оператора пилорами і разом з цим, є одним із заходів забезпечення безпеки. Сталевий кожух, частково закриває полотно пилки, також служить для посилення заходів безпеки.
Зверніть увагу
Працюючи на пилорамі, зробленої своїми руками, необхідно приділяти особливу увагу техніки безпеки.
Корисна порада
Для отримання пиломатеріалу невеликого розміру як обмежувача можна використовувати дошки різної ширини. Ці дошки насаджуються на гребінку впритул до направляющей.Для збільшення стійкості пилорами і як наслідок, для більш зручної та безпечної роботи, рекомендується збільшити її вагу за допомогою додаткового баласту. Як баласт можна використовувати гирю, встановлену на плиті близько електродвигуна.