Як прибрати подряпини з поверхні.

Подряпини і потертості на поверхні меблів, дзеркала або машини псують настрій власникові. Річ виглядає пошарпаної і старої. Але невеликі і неглибокі подряпини можна швидко замаскувати в домашніх умовах.
Інструкція
1
Приготуйте спеціальну мастику. 3 частини скипидару нагрійте на слабкому вогні і розчиніть у ньому 4 частини воску. Ретельно розмішайте, влийте в суміш 2 частини спирту і знову перешкодьте. Шматком вовняної тканини, змоченої в чистому бензині, затріть подряпину на меблях. Потім ватним тампоном нанесіть мастику і розітріть її до блиску м'якою вовняною ганчіркою. Зберігайте таку мастику в закритій скляній банці.
2
Підберіть колір дитячих крейди під колір полірованої меблів. Нанесіть поперек подряпини штрихи обраним дрібному. Надлишки видалите картонкою. Втирайте в подряпину за допомогою м'якої ганчірки кілька крапель лимонного масла. Замість крейди придбайте затірку для меблів і розітріть її поліролью для меблів.
3
Замаскуйте подряпину на меблях темних кольорів за допомогою йоду. Наносите на подряпину розчин йоду в декілька шарів, поки колір пошкодженої ділянки не збіжиться з основним кольором меблів. Подряпини на меблів світлих відтінків затріть маслом бразильського або волоського горіха, тунговим або рослинним маслом. Білі подряпини замажте взуттєвим кремом.
4
Відполіруйте подряпину з машини воском. Якщо подряпина не надто глибока і не дійшла до грунту, придбайте спеціальний олівець в автомагазині, нанесіть його і відполіруйте поверхню крупно-або среднеабразівних поліролью. Однак таку процедуру доведеться повторювати практично після кожної помивки машини.
5
Придбайте поліроль для компактних дисків. З її допомогою можна прибрати подряпини з дзеркала або екрану телефону. Нанесіть засіб на пошкоджену поверхню і старанно розітріть бавовняною тканиною. Надлишки видалите іншою ганчіркою.
6
Заповніть подряпину шпаклівкою, якщо вона велика і глибока. Надлишки видалите. Дочекайтеся, коли матеріал повністю висохне. За допомогою м'якої шкурки Вирівняти поверхню. Акуратно зафарбуйте ділянку морилкою відповідного кольору і нанесіть шар лаку грунтовки для захисту поверхні.
Подряпини на лакованій меблів нічого, крім досади, викликати не можуть. Але невже через однієї-двох подряпин міняти меблі в квартирі? Не поспішайте розлучатися з коханою шафою, прибрати деякі види подряпин з меблів можна самостійно. Для успішного і ефективного ремонту поверхні необхідно, перш за все, правильно визначити вид і характер пошкодження.
Вам знадобиться
  • - уайт-спірит, в
  • - осков паста,
  • - оздоблювальний склад,
  • - морилка,
  • - тонка кисть,
  • - тампон з тканини.
Інструкція
1
Перед тим, як приступити до ремонту, огляньте подряпину і визначте, подряпана чи всього лише плівка лаку або ж покриття пошкоджено разом із шаром морилки до самої деревини. Протріть пошкоджене місце уайтрспіритом, несильно постукуючи тампоном, змоченим рідиною, по поверхні виробу. Так ви краще зможете визначити глибину пошкодження.
2
Якщо в ході перевірки змін кольору немає, значить, лакова плівка не просочила нижні шари деревини. В цьому випадку для ремонту використовуйте воскову пасту. Невеликі потертості і подряпини замаскуйте пастою, попередньо підібравши її колір. Для цього нанесіть пасту на пошкоджене місце тампоном з м'якої тканини. Після того, як воскова паста затверділа, відполіруйте відремонтоване місце м'якою ганчіркою до блиску.
3
Якщо ж при перевірці уайтрспіритом колір покриття змінився, плівка покриття пошкоджена наскрізь, деревина під покриттям не забарвилася морилкою і волокна не зруйновані, необхідно заповнити подряпину спеціальним оздоблювальним складом. Візьміть тонку кисть або паличку, нанесіть небагато оздоблювального складу на пошкоджене місце. Свіжий склад розчиняє верхній шар старого покриття і міцно схоплюється з ним.
4
Нанесіть так само кілька шарів складу, поки ця своєрідна латочка НЕ вирівняється з поверхнею основного покриття. Якщо латочка трохи виступає над поверхнею, вирівняйте її легкої шліфуванням за допомогою абразивів. Остаточне доведення поверхні здійснюється за допомогою полірувальної пасти. Для створення рівномірного глянцю нанесіть зверху шар воску.
5
В тому випадку, коли від уайт-спіриту пошкоджене місце стало темним, а волокна деревини розірвані, використовуйте третій спосіб, що вимагає більш серйозного ремонту. Спочатку просочіть подряпину сумішшю з оздоблювального складу і розчинника. Після цього за допомогою морилки відновіть колір покриття, наносячи її тонким пензликом. Забарвлене морилкою місце ретельно просушіть. Потім зробіть багатошарову латочку, завдаючи на пошкоджене місце оздоблювальний склад. Заключний етап операції - вирівнювання поверхні абразивом, полірування і покриття місця подряпини воском.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=upBPsmTcc3g