Як навчитися дивитися людям в очі. Як перестати боятися дивитися в очі.

Для впевненої людини дивитися в очі співрозмовнику - це природно і не викликає ускладнень або незручностей. Але більшість людей відчувають незручність і намагаються відвести погляд від прямого погляду партнера. Так як же навчиться дивитися людям в очі ?
Інструкція
1
Для підтримки контакту очей важливо не те, скільки ви дивитеся людині в очі , а як ви це робите. Люди зазвичай звертають увагу на вираз ваших очей. Воно буває підтримуючим або давящим, спокійним або нервовим. Щоб навчитися правильно дивитися в очі іншій людині, необхідно знати деякі особливості.
2
При розмові не дивіться співрозмовнику на перенісся, від цього ви втрачаєте огляд його обличчя, погляд як би тисне на нього. Людина тушується, може закритися для подальшого контакту.
3
Не варто також безцеремонно розглядати, як мовиться, витріщатися на оточуючих. Цим ви проявляєте елементарну невихованість.
4
Дивіться на співрозмовника широким, трохи расфокусированним поглядом, переходячи на периферичний сприйняття. Ваш погляд не виділяє конкретну точку, а як би злегка розмазується по всьому обличчю, і ви чітко вловлює найменші рухи його м'язів.
5
Найважче - це, звичайно ж, дивитися в очі людині і одночасно думати про те, що говорите. При розмові дивіться на людини не оцінюючим поглядом, а підтримуючи його. Для цього подумки візьміть співрозмовника за плече - це дасть вам відчуття контролю над ситуацією.
6
Щоб зробити ваш погляд більш теплим, уявіть, що ви під час розмови погладжуєте людини по руці. Так ви заспокоїте себе і зберетеся з думками. Для більш безпосереднього і тісного спілкування, проникніться почуттями співрозмовника. Постарайтеся як би приміряти на себе його вираз очей, рухи губ, положення тіла. Встановіть з ним духовний контакт - тоді ви не будете відводити очі при розмові.
7
При спілкуванні дивіться у очі співрозмовнику не більше 5 секунд, потім плавно відведіть погляд убік і через час знову подивіться в очі . Таке спілкування поглядом повинно проходити протягом усієї розмови. Ви будете тримати ситуацію під контролем, помітите, як певні висловлювання впливають на співрозмовника, зможете вчасно змінити тактику ведення переговорів.
8
Якщо ви відчули, що людині не комфортно під вашим поглядом, відведіть очі на час, подивіться на руки людини, область грудей. Коли співрозмовник заспокоїться, можете знову спробувати встановити контакт очі ми. І через деякий час ви відчуєте єдність з ним, і бесіда продовжиться в спокійному дружньому руслі.