Як позбутися від бурих водоростей.

Акваріум являє собою замкнуту біосистему, в якій присутні не тільки рибки і рослини, а й сотні видів бактерій і одноклітинних організмів. У цьому списку також є мікроскопічні водорості. Вони розмножуються при певних умовах і у великій кількості. Справа в тому, що вони сильно псують зовнішній вигляд акваріума і змінюють середовище проживання в ньому.
Інструкція
1
Можна часто спостерігати на стеклах акваріума зелений наліт водоростей . Зазвичай він нешкідливий, якщо розмноження не відбулося занадто сильно. Для його видалення необхідно просто виконати очищення скла акваріума за допомогою скребка. Якщо необхідно знищити надлишок водоростей , то досить пустити в акваріум поїдають їх риб. Також ви можете тимчасово затемнити акваріум або зробити занадто яскраве штучне освітлення.
2
Якщо з'являються бурі водорості, то це ознака того, що світла не вистачає. Вони зазвичай з'являються в зимовий час, коли штучного освітлення недостатньо. Навесні вони самі по собі зникають. Для боротьби з такими водоростями можна використовувати скребок. Проводити очищення необхідно пару раз на тиждень.
3
Якщо у вашому акваріумі сталося нашестя водоростей , то це закономірний результат поганих умов. Для початку потрібно звернути увагу на воду. Розмноження зазвичай відбувається в брудній старій воді, в якій міститься багато органіки, азотних, фосфорних сполук, вітамінів і мікроелементів. Бурхливе зростання водоростей може порушити газообмін водойми. Також відбуватиметься цвітіння води. У підсумку можуть загинути багато рослин.
4
Щоб боротися з ними, для початку потрібно оптимізувати середовище проживання, видалити уражені рослини, встановити фільтри, які мають біологічні наповнювачі. Обов'язково потрібно забезпечити цілодобову аерацію в акваріумі. В крайньому випадку, можна застосувати спеціальні хімічні препарати. Продаються вони практично в кожному зоомагазині.
5
Якщо відбувається надмірне розмноження бурих водоростей , то обов'язково буде утворюватися характерний Слизький наліт на поверхні листя і каменів. Бувають випадки, коли ці водорості повністю затягують дно акваріума. Для боротьби можна використовувати антибіотик ерітромецін.