Як зробити презентацію проекту.

Презентація проекту - спосіб донесення інформації або ідеї до цільової аудиторії. Від того, як ви представите роботу, залежатиме її успіх і подальша реалізація. Так як же зробити презентацію проекту ?
Інструкція
1
Визначтеся, для кого потрібно зробити презентацію, а також яких результатів потрібно домогтися по її завершенні. Погодьтеся, вид, масштаби, форма подачі будуть багато в чому залежати від ваших цілей і аудиторії, якій призначена інформація. Вивчіть всі наявні у вас матеріали і подумайте, які дані потрібно донести до публіки і як їх краще всього подати або висвітлити.
2
З'ясуйте бюджет, яким ви володієте для підготовки презентації. Чим солідніше компанія, тим більше коштів може виділятися на проект. Виходячи з бюджету, визначте спосіб і стиль презентації. Якщо вашим завданням є донести інформацію до колег при дуже обмеженому бюджеті, то оптимальним варіантом буде виготовлення презентації в комп'ютерній програмі, наприклад, Power Point. Ви можете самі зробити шаблон внутрішнього слайда або замовити дизайн сторінки у сторонньої компанії. Для роботи буде потрібно затвердити технічне завдання, зібрати матеріали, розробити концепцію, титульний лист і дизайн старніцах, обробити матеріали. Далі відбувається складання або верстка та затвердження підсумкової презентації. При великих бюджетах можна розробити flash- презентацію, 3D-ролик або використовувати HD-формат для відео. В даному випадку показ буде сучасним, яскравим, зі спецефектами і музикою. Для цього вам знадобиться знайти розробника, узгодити сценарій і після розробки прийняти готове завдання.
3
Підготуйте захід. Виберіть місце, де ви будете проводити презентацію або спосіб донесення інформації. У приміщенні враховуйте візуальне і музичний супровід виступу перед аудиторією. Продумайте роздаткові матеріали для учасників. Можливо, крім роздруківок і візиток, вам знадобляться ручки і блокноти. Якщо презентація тривала, організуйте для учасників заходу кава-брейк. Проінформуйте аудиторію про презентацію проекту , розіславши потрібним особам запрошення поштою, кур'єром або за допомогою інтернету. За два дні до заходу бажано обдзвонити список запрошених, щоб проконтролювати, що всі учасники повідомлені про зустріч.
4
Підготуйте виступ. Визначте свою промову, виділіть найбільш важливі моменти в презентації. Подумайте, на чому потрібно зупинитися більш докладно, а які деталі не настільки істотні і можуть бути пропущені. Встановіть регламент. Якщо презентація тривала, подумайте, чи доцільно проводити зміну оратора, робити перерви в подачі інформації.
5
Проведіть презентацію. Зазвичай захід будується за схемою «вступна частина - основа - підсумок». Почніть з офіційного привітання і зберігайте доброзичливий емоційний фон.Затем, виходячи з певного вами регламенту, зробіть презентацію проекту . Користуйтеся підготовленими заздалегідь матеріалами, схемами, ілюстраціями. Після закінчення основної частини переходите до обговорення проекту з аудиторією, відповідайте на запитання, аргументуйте свою думку. Завершення презентації - підведення підсумків. Проговорите з аудиторією основні домовленості, побудуйте перспективи.
6
Зробіть особисті висновки. Чи всі вийшло, що планували? Чи досягли ви поставлених цілей? Що можна було б змінити в підготовці та проведенню презентації. На всі питання бажано відповісти письмово, щоб використовувати досвід у подальших презентаціях.