Як підвищити економічність.

Ціни на бензин неухильно підвищуються, незважаючи на будь-які політичні та економічні фактори, які, здавалося б, повинні сприяти зниженню його вартості. І як же звичайному автолюбителю заощадити на витраті палива?
Інструкція
1
Проходьте регулярне технічне обслуговування автомобіля в салоні або у досвідченого автомеханіка. Підтримуйте машину в чистоті, щоб не погіршувати його аеродинамічні якості.
2
Починайте рух автомобіля відразу ж після того, як тільки показники тахометра візьмуть постійну величину. Не чекайте, коли двигун прогріється; сучасні машини вже конструктивно розраховані так, що дозволяють швидкий старт.
3
У тому випадку, якщо у вашого автомобіля механічна коробка передач, перемикайте передачі через одну. Так якщо ви вже пристойно розігналися на 3-ій передачі, включайте відразу 5-ю. Не робіть довгий розгін і на 1-й швидкості і якомога швидше перемикайтеся на 2-ю.
4
Обов'язково вимикайте двигун, якщо вимушена зупинка затягнулася. Водите автомобіль плавно, різко не чіпати і не гальмуйте (звичайно, за винятком екстрених випадків). Це не тільки заощадить паливо, але й збільшить термін служби покришок.
5
Дотримуйтесь швидкісний режим на трасі. Так постійна швидкість в 90 км/год дозволить заощадити близько 2-3 літрів бензину на 100 км у порівнянні з його витратою при швидкості більше 120 км/ч.
6
Плануйте поїздки заздалегідь. Відмова від поїздок на невеликі відстані дозволить вам заощадити бензин (особливо в холодну пору року) і підтримає ваше здоров'я, так як ви, замість сидіння в салоні автомобіля, пройдетеся трохи пішки. По можливості поєднуйте поїздки, щоб не давати двигуну охолонути.
7
Збільште тиск в покришках на 0,2-0,5 бар порівняно з рекомендованим, але тільки в тому випадку, якщо ви часто їздите на автомобілі без вантажу і пасажирів. Це знизить опір коченню. Купуйте тільки надійні шини і вивантажите з багажника автомобіля непотрібний мотлох.
8
Рідше використовуйте різні додаткові енергоємні прилади (особливо кондиціонер), щоб знизити навантаження на двигун і відповідно, зменшити витрату палива.
9
Купуйте сучасний автонавігатор з функцією обліку витрати палива і вибору оптимального маршруту для економії бензину.
Подивившись на інструкцію до котла, ви можете дізнатися, що ККД у нього дорівнює, наприклад, 95%. Однак це не означає, що котел під час роботи сягатиме такого ККД часто. Навпаки, це буде відбуватися вкрай рідко, тому що заявлений в інструкції максимум досягається лише тоді, коли дотриманий ряд умов. Як підвищити ККД котла?
Інструкція
1
Зменшіть втрати тепла з газами, щоб підвищити ККД котла. Для цього стежте, щоб на поверхнях нагріву, жарових котли не наростала зола і сажа. Слідкуйте за тим, щоб поверхня труб, по яких тече теплоносій, що не покривалася накипом, для чого теплоносій не слід часто міняти. Якщо його зливати кожен місяць, витрата палива виросте. Виключіть поява в котлі надлишкового повітря, який виносить з котла все тепло через димову трубу. Щоб цього досягти, потрібно встановити на димову трубу обмежувач тяги. Коштує він не вище 3000 рублів, і на ньому можна заощадити чимало грошей.
2
Обмежувач тяги встановлюють на димову трубу котла. Головне призначення цього пристрою - забезпечувати постійний тиск на виході газів з котла. Є ще турбулізатори, які встановлюються на жарові труби котла. Вони коштують у кілька разів дорожче обмежувача тяги, але зате допомагають збільшити теплообмін між гарячими димовими трубами, що йдуть всередині котла, і теплоносієм, які перебувають за стінкою.
3
Максимально виключіть хімічний недожог палива і забезпечте необхідний коефіцієнт надлишку повітря всередині котла. Цей коефіцієнт дорівнює 1,2-1,3 для твердого палива та 1,05-1,15 - для рідкого. Щоб цього домогтися: встановіть обмежувач тяги, про який вже згадувалося вище, на димову трубу котла. Котел повинен бути куплений виключно в спеціалізованій організації, яка обов'язково і за допомогою дорогої техніки відрегулює необхідний об'єм повітря, що проходить через котел. Нехай це вимагає додаткової плати, але зате ви в майбутньому заощадите на паливі чимало коштів. Бажано, щоб на вашому котлі був встановлений лямбда-зонд, який допомагає підтримувати в пальнику котла необхідний баланс повітря і палива.
4
Максимально виключіть механічний недожог палива. Щоб цього домогтися, купуйте паливо з низькою зольністю. У випадку якщо ви топітесь пелетами, зольність палива повинна бути не більше 0,7%. Якщо топітесь вугіллям, вибирайте вугілля з якомога меншою зольністю, незважаючи на те, що він дорожче коштує. Нехай вартість буде в 2 рази більше, ніж у палива з високою зольністю. Заощадивши на паливі, ви витратите більше грошей на ремонті і низькому ККД вашого котла.