Як заморозити бульйон. Як зберігати бульйон з м'ясом в морозилці.

Готувати щодня новий суп - значить, оселитися на кухні, біля плити. Готування, як правило, займає чимало часу, а будь-якій господині хочеться і смачно нагодувати сім'ю, і для інших справ час залишити. А родині подавай ще і різноманітність. З метою економії часу можна, звичайно, скористатися напівфабрикатами і кубиками, але користі від такої їжі небагато. Однак швидко приготувати суп можна. Для цього потрібно заздалегідь зварити і заморозити бульйон . Тоді радувати домашніх новим супом можна буде хоч щодня.
Вам знадобиться
  • велика каструля або кілька каструль середнього розміру,
  • потрібні за рецептом приготування бульйону продукти,
  • скляні банки різного розміру,
  • лотки для зберігання їжі,
  • форми для льоду,
  • поліетиленові пакети,
  • наклейки,
  • перманентний маркер.
Інструкція
1
Якщо ви працюєте і хочете мати можливість швидко готувати супи в будні дні, доведеться виділити час, наприклад, у вихідний. Візьміть саму велику каструлю, яку знайдете будинку. Якщо вже заморожувати бульйон , то у великих кількостях. Запасіться потрібними за рецептом продуктами, природно, пропорційно збільшивши їх кількість. Або, приміром, візьміть три каструлі поменше, а продукти купите для трьох різних бульйон ів. Тоді ви зможете ще більше урізноманітнити меню своєї родини.
2
Для заморозки ви можете вибрати будь-який простий рецепт бульйон а, який зможе стати основою для приготування кількох супів. Разом з бульйон ом можна заморозити також м'ясо. Краще заздалегідь порізавши його на маленькі шматочки. Також можна зробити готову заправку, наприклад, для борщу, і заморозити її. Тоді вам просто потрібно буде змішати заправку з бульйон ом, розігріти, і суп готовий. Можна заморожувати і повністю готові супи. Як і бульйон , суп потрібно заморожувати в той же день, коли він був приготовлений, попередньо остудивши до кімнатної температури.
3
Дайте повністю охолонути готовому бульйон у. Потім візьміть скляні банки. Банки повинні бути чисто вимиті. Для більшої впевненості в їх стерильності можна обполоснути їх окропом. Краще брати кілька банок різного розміру. У великих банках можна заморозити бульйон на випадок, якщо ви зберетеся порадувати сім'ю супом, а в маленьких для того, щоб додавати його, наприклад, при приготуванні соусів. Перелийте остиглий бульйон в банки, щільно закрийте кришку і приберіть в морозилку. Можна також заморозити бульйон в лотках для зберігання їжі. Для цієї мети краще вибирати скляну, а не пластиковий посуд. Перелийте бульйон в лотки, щільно закрийте кришки і приберіть їх в морозильну камеру. Бульйон можна також заморожувати і зберігати в звичайних поліетиленових пакетах. Зручно попередньо заморозити бульйон у формах для кубиків льоду, а потім пересипати їх у пакет. Тоді, яким би не був рецепт, ви зможете розморожувати потрібну вам кількість бульйон а.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=i1lqLKN33Ag
Зверніть увагу
Бульйон можна зберігати в морозильній камері до двох (і навіть трьох) місяців. Щоб не перевищити цей термін, візьміть наклейки або перманентний маркер і підпишіть на упаковці, в якій ви заморозили бульйон, дату заморозки.
Корисна порада
Якщо ваша морозильна камера не надто велика, ви можете зварити концентрований бульйон.