Як вибрати канву.

Вишивка по канві існує не одне століття. На тканини з великим чітким рівномірним переплетенням вишивати хрестиком або напівхрестиком можна і без канви. Якщо ж ви хочете прикрасити трикотажну футболку або плаття, у якого напрямок ниток не збігається з напрямком вишивки, без канви вам не обійтися. Потрібна вона і в тому випадку, коли переплетення занадто дрібне і щільне.
Вам знадобиться
  • - зразок тканини;
  • - малюнок вишивки;
  • - комп'ютер з Інтернетом;
  • - програми для вишивки.
Інструкція
1
Знайдіть відповідний малюнок. Визначте розмір майбутньої вишивки. Розрахуйте кількість клітинок, яке необхідно, щоб малюнок вийшов чітким. Зробити це можна за допомогою спеціальних комп'ютерних програм, яких зараз безліч. Якщо у вас немає ні PM Stitch Creato, ні CrossMagic - використовуйте звичайний Adobe Photoshop. Збільште малюнок до реального розміру, включите сітку і порахуйте клітинки.
2
Порівняйте отриманий результат з характеристиками різних номерів канви. Самая великі клітинки у Aide №11 Її дані - 44 клітки на 10 см. Така канва підходить для візерунків з яскраво вираженими формами. Дрібні деталі в цьому випадку проглядаються погано. Вишивати за такою канві найкраще муліне в 3, а то і в 4 складання. В 3 складання вишивка вийде досить пухкої, канва буде просвічувати. По ній можна вишивати більш товстими нитками, такими, як «ірис» або «мак».
3
Найзручніший варіант для початківців - Aide №14. Її щільність - 55 клітинок на 10 см. Така канва підходить для вишивки різних орнаментів. Картини виходять надто великими. Для них краще використовувати більш тонку канву , №16 або №18. Вони дають відповідно 60 і 72 клітинки на 10 см. Це дозволяє виконувати складні багатоколірні малюнки з великою кількістю колірних переходів. На канві №18 можна вишивати навіть муліне в 1 додавання.
4
Канва не обов'язково повинна бути накладної. Можна використовувати тканину з рівномірним переплетенням. Вони бувають бавовняними, лляними або синтетичними. Найчастіше використовується льняна тканина. Такі матеріали теж розрізняються по номерах. Найогряднішою тканини відповідає номер 22, найтоншою - 36. Виробники можуть бути різними.
5
Для специфічних цілей можна використовувати й інші види канви. Наприклад, синтетична сітка хороша для святкових листівок і для інших невеликих виробів. Вона не обсипається. Можна підібрати колір, який впишеться в малюнок, оскільки сітка буває різних відтінків. Для великих виробів, які хочеться прикрасити об'ємними малюнками, найбільше підійде Страмін. З цієї сітці вишивають повної прядкою муліне або навіть кількома. Можна використовувати і шерсть.
Зверніть увагу
Накладну канву необхідно приметать.
Корисна порада
Тканина можна підготувати і самій, зробивши з неї щось на зразок незнімної канви. Виріжте клапоть, щоб його можна було заправити в п'яльці. Визначте, де у вас буде лівий край картини, і витягніть цю нитку. Краще, якщо це буде нитка основи. Відрахуйте 2-4 нитки і висмикніть наступну. Точно так же витягніть і решта до правого краю картини. Визначте верхній край і, починаючи від нього, висмикніть поперечні нитки, теж через 2-4. В цьому випадку можна варіювати нахил стібка.