Як зшити чохол для гітари. Чохол для гітари форма.

Кожному власнику гітари хочеться зберегти свій інструмент у відмінному стані. Без хорошого чохла в цій ситуації не обійтися. Утеплені чохли досить часто бувають у продажу. Але вони не завжди підходять для нестандартних гітар. Якісну «оболонку» для інструменту можна зробити самим. Сучасні матеріали надають для цього масу можливостей.
Вам знадобиться
 • - шкірозамінник або авіазент для зовнішньої частини чохла;
 • - пенофол;
 • - парашутні стропи або корсажная стрічка;
 • - блискавка довжиною не менше 50 см ;
 • - блискавка для кишені по ширині корпусу;
 • - 2 пластмасові пряжки із засувками;
 • - міліметрівка;
 • - олівець;
 • - шматок крейди;
 • - сантиметрова стрічка;
 • - лінійка;
 • - швейна машинка;
 • - швейна голка;
 • - капронові, лавсанові або бавовняні нитки;
 • - клей "Момент"
Інструкція
1
Побудуйте на міліметрівці викрійку. Обведіть гітару. Олівець ставте строго вертикально. Контур грифа і головки зробіть без потовщення, по ширині головки. Гітара повинна вільно поміщатися в чохол, тому збільште викрійку на товщину утеплювача плюс ще 0,5-1 см в кожну сторону. Для бічної деки накресліть прямокутник, довжина якого сантиметрів на п'ять більше периметра основної частини, а ширина дорівнює висоті деки. Не забудьте про припуски.
2
Переведіть деталі викрійки на тканину і пенофол. Утеплювач кроіте строго за кресленням. На деталях зовнішній частині зробіть припуски побільше. Зайве потім відріже. Пам'ятайте про те, що вам потрібні по 2 основних деталі з тканини і утеплювача і по 1 смузі.
3
Чохол можна зробити з кишенею. Розташовуватися він буде на верхній частині. Обведіть контур викрійки основної частини приблизно до половини резонатора. Вирівняйте кишеню по контуру зовнішньої частини. Можна його зробити без утеплювача.
4
З парашутної стропи або корсажной стрічки зробіть ручку. Вона являє собою смужку довжиною приблизно 25-30 см. Намітьте для неї місце на бічній стрічці, приблизно в тій частині, де резонатор з'єднується з грифом. Пришийте ручку або прикріпіть її заклепками.
5
Чохол може бути з однією або двома лямками. Відріжте відповідний шматок стропи. Дві лямки теж зручніше робити з одного шматка.
6
Шити починайте з обробки деталей. Відкрийте блискавку. Зіставте одну половинку з верхнім краєм кишені, щоб "собачка" виявилася з лицьового боку. Приметайте і прітачать блискавку. Другу половинку пристрочите до верхньої частини чохла, поєднавши виворітну сторону кишені з лицьовою стороною верху. Закрийте блискавку. Змітайте або сколіть деталі по решті швах.
7
До нижньої частини чохла пришийте лямки. Знайдіть середину лінії в тому місці, де гриф з'єднується з корпусом. Відступите від цієї точки 3-4 см вниз. Складіть стропу навпіл, сумістите середину з зазначеної точкою і пристрочите. Зверху накладіть трикутник з тканини або шкіри.
8
Відріжте 2 шматки стропи, кожен довжиною 15-20 см. Всуньте їх у щілини засувок і складіть навпіл. Пришити їх до нижньої частини чохла, відступивши приблизно 5 см від напівкруглого зрізу. Слідкуйте, щоб деталі були на одному рівні і на однаковій відстані від боків. Зміцніть їх трикутниками зі шкіри або тканини.
9
Намітьте на смузі місце для довгої блискавки. Виміряйте блискавку, відніміть мірку із загальної довжини смужки, розділіть отриманий результат на 2. Відкладіть це відстань від коротких зрізів в одну і в іншу сторони. Зіставте за отриманими мітках половинку блискавки і верхню частину чохла. Прослідкуйте, щоб "собачка" зрештою виявилася з лицьового боку. Приметайте і пристрочите половинку блискавки до смужки, а потім і до верхньої частини чохла.
10
Розкладіть всі деталі виворітного стороною вгору. Приклейте до них пенофол, залишивши припуски. Намазуйте клеєм металізовану сторону утеплювача. Дайте деталям просохнути.
11
Змітайте і сострочіть спочатку верхню частину чохла і смужку. Робіть це по виворітній стороні. Точно так же пристрочите до смужки і нижню частину. Виверніть чохол. Пенофол вивертається без особливих проблем. Пришийте пряжки до лямок.
Зверніть увагу
Якщо ви хочете зробити утеплювач з синтепону, вам знадобиться ще підкладка з м'якої ткані.Авіазент кроіте паяльником або апаратом для випалювання.
Корисна порада
Замість пінофола можна використовувати параплена або інший подібний утеплітель.Для м'яких або напівжорстких чохлів не варто використовувати натуральну шкіру. Вона може почати жолобитися, якщо вам часто доводиться носити гітару в негоду.