Як зробити викрійку рукава.

Конструюючи одяг, кожен майстер стикається з необхідністю викроювати рукава для різних предметів гардероба. Рукава викроюються досить просто, проте для цього необхідно строго дотримуватися алгоритму побудови такої викрійки.
Вам знадобиться
  • -сантиметрові стрічка;
  • -карандаш;
  • -папір;
  • -тканина.
Інструкція
1
Спробуйте для початку викроїти одношовний рукав, який підійде до будь-якого виду одягу. Для цього, насамперед, зніміть мірки. Для початку вимірюйте довжину рукава , а також і довжину рукава до ліктя. Запишіть дані. Далі виміряйте обхват руки в області плеча і обхват зап'ястя.
2
Знявши мірки і використовуючи їх вчасно побудови креслення викрійки, не забувайте про надбавку. Для того щоб рукав вільно облягав руку, додайте приблизно 6-8 см до міркою обхвату руки. Для вільного облягання до обхвату зап'ястя спробуйте відступити стільки, скільки ви вважаєте за потрібне. Це найбільше залежить від фасону одягу.
3
Починайте споруду викрійки. Візьміть відповідний великий аркуш паперу, відступите від його лівого краю 7-8 сантиметрів, після чого накресліть прямий кут. Його вершиною буде точка А. Вниз від даної точки відкладіть мірку довжини рукава . У місці закінчення прямої лінії ставимо крапку Н. Ця лінія - середина нашого рукава . Далі необхідно до неї провести перпендикуляр, який буде низом рукава .
4
По лінії низу відкладіть мірку обхвату зап'ястя, додавши до неї 2 см. Від лінії середини відкладіть рівні розміри в обидві сторони.
5
Далі виміряйте довжину пройми на викрійці вироби, для якого ми й робимо рукав. Цю величину ділите на 3 та вичитуйте з результату ділення 2. Цей результат відкладіть від точки А вниз на лінії середини. Проведіть перпендикуляр. Від лінії середини знову в обидві сторони відкладіть половину обхвату плеча в кожну сторону.
6
Точки, які у вас утворилися, з'єднайте з точкою А. лінії, які у вас вийшли після цього, розділіть на чотири частини. Спочатку ділите кожну навпіл, потім ділите навпіл ще раз.
7
Передню і задню частину нашого рукава найкраще підпишіть, щоб не плутатися. Точка А буде точкою середини викроюють рукава . Врахуйте, що в процесі пришивання вона поєднується з плечем.
Сьогодні в торгових мережах є великий вибір різноманітних книг та інших посібників з конструювання та моделювання одягу. Крім цього, пропонується чимало журналів з уже готовими викрійками. Є багато методик, які застосовуються при виготовленні викрійок. Яку б ви не застосували, вона завжди розрахована на типову фігуру, на середньостатистичну людину. Основне - це навіть не форма, а майстерність «посадки» вироби на фігуру, при цьому врахувавши всі індивідуальні особливості.
Інструкція
1
Візьміть білий аркуш паперу формату А3. Проведіть по центру аркуша горизонтальну лінію, приблизно на половині відкладіть перпендикулярну лінію. На перетині відзначте точку, позначте її, наприклад, «О». Окат рукава будується після побудови пройми вироби. Дотримуйтесь співвідношення між розмірами пройми і шириною рукава, які дорівнюють: ширина пройми = 0,36 х обхват плеча; довжина пройми = 1,27 х обхват плеча; глибина пройми = 0,45 х обхват плеча; висота оката рукава = 0,4 х обхват плеча.
2
Відкладіть від центральної точки «О» вгору обчислену величину оката рукава, враховуйте необхідні допуски, для широких рукавів це 2 см. Поставте крапку «О1». Ширина рукава = обхват плеча + допуск (для вільного прилягання 6-8 см).
3
Розділіть отриману величину навпіл і відкладіть її значення вліво і вправо від точки «О». Поставте точки «П» (поличка) і «С» (спинка). З'єднайте точку «П» з «О1», «С» з «О1». Розділіть отримані відрізки «ПО1» і «СО1» навпіл, а потім і ще навпіл.
4
Проводите від точки «П» плавну криву до точки «О1». У першій половині лінія увігнута на 2 см, в другій - вигнута на 1,5 см. Аналогічно для плавною кривою з точки «С» в точку «О1». Спочатку лінія увігнута на 1 см, потім вигнута на 1,5 см.
5
Відкладіть довжину рукава від точки «О1» вниз. Поставте крапку «Н» (низ). Вліво і вправо від точки «Н» проведіть ширину рукава внизу (охоплення зап'ястя + допуск). Заміряйте величину кривої «ПО1» (облив передньої частини рукава). Порівняйте з величиною пройми полички. Заміряйте величину кривої «СО1» (облив задньої частини рукава). Порівняйте з величиною пройми спинки. Вони повинні збігатися. Якщо пройма полички менше пройми спинки, окат рукава передньої частини теж повинен бути менше. Заміряйте різницю, розділіть число на два і відріжте смужку цієї ширини з передньої частини викрійки. Приклейте цю смужку до задньої частини рукава.