Як лікувати стопу.

Якщо у вас раптом, на нещастя, стали свербіти ноги або з'явився моторошний запах, від якого жахаються навіть ваші шкарпетки, то, швидше за все, на ваших стопах оселився грибок, який обожнює теплі і вологі місця. І, природно, якщо ви не хочете, щоб люди відсувалися від вас з деякою підозрою, швидше беріться за лікування.
Інструкція
1
Вашим першим правилом має стати часте миття ніг. По-перше, так ви позбавитеся від неприємного запаху, і, по-друге, дуже добре промиваючи ноги, ви змиваєте частина грибків, після чого шкіра на стопах вже так сильно не свербить.
2
Для миття ніг використовуйте спеціальне антибактеріальне мило, яке допоможе вам зупинити поширення грибка і не допустити подальшого ушкодження шкіри, яке іноді викликається грибками. Крім того, після миття дуже ретельно витирайте ноги і, зокрема, весь простір між пальцями. Намагайтеся, щоб ваші ноги завжди були сухими.
3
Досить часто грибок на стопі з'являється після того, як грибковою інфекцією уражаються нігті. Огляньте свої нігті, і якщо помітите, що вони стали дуже товстими або, навпаки, крихкими, кришаться, змінили колір, лікуєте спочатку нігті (потрібну мазь вам порадить лікар-мікології).
4
Кожен день застосовуйте протигрибкову присипку, яку легко знайти в будь-якій аптеці. В принципі, такі препарати готуються і у вигляді кремів або лосьйонів. Шукайте ті лосьйони, на етикетках яких вказані альфа-гідроксикислоти - вони видаляють омертвілу шкіру, середовище для росту грибків.
5
Закріпити успіх у боротьбі з грибком ви можете цілим арсеналом народних засобів. Ось деякі з них: Приготуйте відвар молочаю. Для цього півсклянки сухої подрібненої трави залийте окропом, поставте на водяну баню на кілька хвилин, потім процідіть. Відвар виливаєте в тазик з теплою водою і парите ноги щодня по півгодини. Повторювати процедуру необхідно не менше 10 дней.Еще один відвар для лікування грибка складається з трав деревію, подорожника, полину і лопуха. У цьому відварі теж потрібно парити ноги, а потім зрізати нігті, добре відчистити пемзою все ороговілі ділянки і після витирання ніг намазати протигрибкової мазью.Через тиждень ваш грибок зникне, якщо ви щодня будете проводити «оцтові» процедури. Помістіть стопи в тазик з міцним винним оцтом (природно, розчиненим у воді), потім промийте ноги марганцівкою і занурте їх тепер уже в тазик з содою і сіллю. Через кілька хвилин знову промийте ноги і надіньте просочені оцтом шкарпетки.
Розтягування стопи - частий вид травм при заняттях спортом, при ходінні в незручному взутті або у взутті на високих підборах. Супроводжується розтягнення зв'язок болем і набряками. При подібній травмі важливо правильно надати першу допомогу, щоб лікування стопи пройшло швидше і без наслідків.
Інструкція
1
При розтягуванні стопи відбувається надрив зв'язок, що оточують суглоб. Залежно від його ступеня визначають тяжкість травми. При легкому ступені розтягування ви зможете самостійно пересуватися. Біль буде слабкою, а набряк м'яких тканин - незначним. При другому ступені розтягування ви будете відчувати біль при русі і з'явиться невеликий набряк. Третя ступінь розтягування, при якій відбувається сильний розрив зв'язок, супроводжується серйозною болем і повною нездатністю пересуватися. Самостійне лікування в даній ситуації проводити не можна. Необхідно відразу викликати швидку допомогу. Ушкодження стопи може супроводжуватися переломом або тріщиною в кістки, тому при будь-якому розтягуванні необхідно звернутися до лікаря і зробити рентген.
2
Незалежно від ступеня травми, забезпечте спокій стопі. Зніміть взуття і шкарпетки. Покладіть ногу на невелике піднесення. Підкладіть під стопу м'яку тканину і прикладіть лід. Лід сповільнить кровообіг і зменшить набряк. По-можливості зафіксуйте стопу еластичним бинтом або шиною. Еластичний бинт кріпиться у вигляді вісімки. Одна петля проводиться під стопою, а друга - йде на гомілку. Намагайтеся не рухати стопою і не напружуйте м'язи, інакше травмуєте зв'язки ще більше. Транспортування потерпілого проводиться в горизонтальному положенні.
3
Для лікування стопи використовується ультразвук, анальгетики для зняття болю і запалення, спеціальні мазі. З мазей найпоширеніші - «Індовазин», «Троксевазин», «Диклофенак», «Фастум-гель». Мазь наноситься три рази на день на неушкоджену шкіру. Потім стопа фіксується еластичним бинтом. Курс лікування становить 7-14 днів. Перші два дні на стопу прикладається лід 3-4 рази на день по 20 хвилин. На третій день, коли спаде набряк, можна проводити масаж стопи і робити компреси з горілки. В період лікування бажано дотримуватися домашній режим і уникати будь-яких навантажень на стопу.