Як побудувати ставок на дачі.

Хто хоч раз бував у музеї - класичної російської садибі, той напевно був зачарований гармонією її природного і рукотворного ландшафту, продуманим плануванням будинку, парку, алей. Неодмінним атрибутом такого володіння завжди були стави , які надавали особливу мальовничість заміському пейзажу. Ось і господар-дачникам дуже часто хочеться створити у себе на ділянці особливий куточок краси - спорудити ставок. Зведення водойм в садах-городах стало цілком розв'язуваної за дачею без допомоги спеціалізованих фірм.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - галька;
  • - валуни;
  • - гравій;
  • - геотекстиль;
  • - плівка з ПВХ (поліетилен, склопластик, бутил-каучукова гума).
Інструкція
1
Визначтеся з вибором місця під водойму. Якщо на вашій ділянці є ухил, рийте яму для ставка в долинці. Якщо сад розбитий на рівному місці, для штучного озерця переважний тихий куточок з полутенью, захищений від сильних північних і західних вітрів.
2
Позначте контур майбутнього ставка. Вирийте котлован потрібної глибини по обраній формі. Рекомендується рити яму східчасто, терасами. Очистіть дно і «берега» від кореневищ і каменів, засипте горизонтальні поверхні шаром піску товщиною 10 см.
3
Придбайте потрібні гідроізоляційні матеріали. У продажу є чимало добротних гнучких покриттів і вже готових жорстких форм, які допоможуть в облаштуванні вашого маленького декоративного басейну. Якщо планується створити ставок невеликого розміру (з об'ємом 150- 420 л), знадобиться поліетилен.
4
Якщо ваші уподобання - ставок c об'ємом від 350 до 1200 л, вибирайте склопластик. Термін служби у нього великий - до 30 років. Він зручний тим, що дає можливість вибору за кольором і підлягає ремонту.
5
Якщо ви плануєте будувати неглибокий (до 70 см) і неширокий (до 15 кв.м.) водойма, беріть полівінілхлоридну плівку товщиною 0,5 мм. Для ставків більшої площі і глибиною до 1,5 м знадобиться плівка в два рази товще (1 мм). Переваги цього матеріалу - можливість адаптації до будь-якій формі і будь-якому обсягом котловану.
6
Припустимо, ви вибрали плівку ПВХ. Спочатку укрийте днище та бокові стінки котловану шаром геотекстилю. Потім без натягу укладіть на нього плівку. Заповніть вийшла чашу водою. Залиште виступає над рівнем води смугу плівки шириною 50 см, обрізавши надлишки. Плівку «сховайте» у спеціальній траншеї, виритої по краю берегового откоса.Іспользуйте для цього пісок, каміння, валуни, гравійну відсипання.
7
Заключний момент облаштування прудика - його декорування. Традиційна прикраса - латаття і спеціальні види рослин для водойм. Територія навколо може бути прикрашена квітами, перголами, вигадливими лавочками для відпочинку - як підкаже ваша фантазія.
Зверніть увагу
Ви можете віддати перевагу готовим жорстко сформованим емкостям з пластмаси. Вони хороші міцністю (служать до 10 років і більше) і тим, що стійкі до перегріву сонцем і впливу низьких температур. Недолік - часта нерівномірність товщини стінок через недосконалість прес-форм або технології виробництва.
Корисна порада
Є й інші варіанти будівельних матеріалів для облаштування ставка, наприклад, бутил - каучукова гума (EPDM мембрана). Цей матеріал більш міцний і надійний в порівнянні з плівкою ПВХ і також підлягає ремонту з використанням спеціальних стрічок і клеїв. Може використовуватися для вистилання днища і боковин котловану глина. Складніша робота - з бетонною сумішшю і арматурою.