Як вшити блискавку в сукні.

Зручна і непомітна, потайна застібка-блискавка зазвичай вшивається в середній шов спинки сукні. У деяких моделях вона розташована в лівому бічному шві вироби, але в цьому випадку потрібно враховувати, що бічна лінія сукні, зшитого з тонкої тканини, може стовбурчитися і деформуватися через те, що більш жорстка застібка-блискавка вшивається в фігурний шов. Втачіваніе потайний «блискавки» в плаття відрізняється від втачіванія звичайної тим, що потайна застібка вшивається у відкритий шов вироби. При правильному втачіванія потайна «блискавка" не видна в шві.
Вам знадобиться
  • - потайна застібка-блискавка;
  • - швейна машина;
  • - спеціальна лапка для ушивання потайной застібки.
Інструкція
1
Обмітайте зрізи середнього шва двох половинок спинки сукні на оверлок або обробіть їх косою Бейко. Ширина припусків середнього шва повинна бути 1,5 см.
2
Загніть припуски середнього шва вироби на виворітну сторону і пальцем притисніть їх, щоб лінія згину, яка так само є лінією середини спинки, стала видимою, але не утюжьте з цією метою тканину. Занадто чітка лінія згину завадить вам акуратно прітачать «блискавку».
3
застібку- блискавку розкрийте до кінця і прикладіть її лицьовою стороною до припуску середнього шва на спинці сукні. Зіставте зубчасті краї потайний блискавки із зазначеними лініями середини спинки вироби на обох деталях спинки. Верхні кінці тасьми-блискавки зрівняйте з лінією зрізу горловини сукні.
4
Приметайте застібку- блискавку до припуску середнього шва, прихоплюючи її близько до зубчикам. Почніть приметувати зверху вниз - спочатку одну сторону застібки, а потім - другу, теж починаючи зверху.
5
На швейну машину встановіть спеціальну лапку для ушивання потайной тасьми-блискавки. Ця лапка має жолобок знизу, в який входить зубчатая «змійка» застібки і таким чином дозволяє рівно пристрочити її до сукні. Вказівним пальцем відігніть зубчики «блискавки» назовні.
6
Між тканинної основою застібки і пластмасовими зубчиками прокладайте рядок спочатку на лівій стороні потайний «блискавки». Ведіть сходинку зверху, від зрізу горловини, до тих пір, поки лапка не впреться в замок тасьми-блискавки. Машинну закріпку робити не слід - зав'яжіть кінці ниток в кінці строчки на два міцних вузлика. Те ж саме виконайте і з правого половинкою застібки.
7
Закрийте потаємну «блискавку» повністю на замок. Змітайте середній шов спинки сукні нижче швів прітачіванія застібки. При цьому відігніть нижній кінець тасьми-блискавки, щоб він не заважав у шві.
8
Поміняйте машинну лапку на іншу - для прітачіванія звичайної «блискавки», яка притискає її тільки з одного боку. Застрочити середній шов спинки, почавши сходинку трохи вище кінця шва приточування блискавки і на 1 мм лівіше його. При виконанні шва притримуйте нижній кінець тасьми-блискавки в відігнутому стані, щоб лапка могла максимально близько підійти до лінії середнього шва.
9
Зробіть ручну закріпку на верхньому кінці середнього шва. Разутюжьте припуски.
Зверніть увагу
Потайная застібка-блискавка втачівают в сукні до початку обробки горловини.