Як садити картоплю мотоблоком. садимо картоплю мотоблоком відео.

Хто вирощував картоплю , той знає, до чого це виснажливий і малоприємний працю. Це як путина на море: - в 3 дня посадити - кров з носу! - Пройшов дощик - прополоти! - Тепер встигнути підгорнути, поки пролізти можна! - Ну і прибрати до проливних дощів і перших заморозків! А якщо у вас є мотоблок, то хоча б етап посадки картоплі ви можете механізувати!
Вам знадобиться
  • Мотоблок, насіння картоплі.
Інструкція
1
Як ви вже, напевно, зрозуміли, садити треба буде не в лунки, як це робиться традиційно з використанням лопати, а в ряди.Подготовьте відповідно свій мотоблок.Для цього поставте на нього металеві колеса з втулками, що розширюють базу. Переведіть на самий мінімальний розворот сошки мотоблока. Запускайте, і як можна рівніше, дуже ретельно проходите першу борозду.Еслі не вийшло досить рівно, поверніться і пройдіть знову. Тому що всі інші борозни будуть паралельно цій першій, і саме перша борозна визначить рівність вашого картопляного поля. Можна за допомогою натягнутого шнура викреслити на землі лінію і по ній вести мотоблок.Делая другу і наступні борозни, ставте колесо мотоблока поруч з буртиком, отриманому від попереднього проходу. Відстань між борознами, залежно від типу і марки мотоблока, в середньому виходить близько 60 см. Загалом, це оптимальне межрядовое відстань для картоплі.
2
Наступний етап - розкладання насіння картоплі в борозни. Зрозуміло, якщо посадкою займаються кілька людей, ця етапність не передбачає остановок.Пока помічники докидали до лав насіннєву картоплю з відстанню між бульбами сантиметрів 25-30, оператор мотоблока на початку поля може вже приступити до завалювання борозен.
3
Для цієї останньої операції мотоблок вимагає переоборудованія.Металліческіе колеса поміняйте на гумові, залишивши ті ж втулкі.Крилья сошки тепер розведіть на максімум.Заводіте, ставте одне колесо мотоблока в борозну з картоплею - колесо гумове і не заподіє шкоди картоплі. Давайте газу і, не поспішаючи, завалюйте насіння.
4
Можна до мотоблока під'єднати картоплесаджалку - це ще більш полегшить вашу працю. Наявні в продажі картоплесаджалки легко підключаються практично до всіх видів мотоблоков.Оні обладнані бункером, ємністю як правило 40 літрів, і укладають бульби в борозни на відстані 25 см одна від другой.Все рівно, швидко і не пріючи!
Зверніть увагу
Важливо, що при посадці картоплі з використанням мотоблока, проводиться ще додаткове передпосадкове розпушування грунту.