Як форматувати USB HDD. довгий форматування жорсткого диска.

Потреба у форматуванні диска USB обумовлюється найчастіше або тим, що його щойно придбали і потрібно змінити файлову систему, або тим, що його треба продати і перед продажем провести повне очищення даних. Як би там не було, робота з USB-диском фактично нічим не відрізняється від звичайного HDD.
Інструкція
1
Для того, щоб провести форматування USB-диска, слід переконатися, що до завершення цієї операції подача електроживлення не припиниться. Тому, якщо ви використовуєте ноутбук, переконайтеся, що він підключений до мережі і батарея заряджена. В іншому випадку, якщо у форматований завершитися до кінця, рекомендується провести його заново.
2
Визначте мета форматування. Форматування буває швидким і повним. Відмінність між цими режимами полягає в тому, що при швидкому форматуванні відбувається звичайне видалення даних і, при необхідності, перебудовується формат розділу (наприклад, з FAT32 в NTFS). У разі повного форматування дані стираються найбільш ретельно. Крім того, відбувається повне читання розділу жорсткого диска.
3
Виходите також з того, скільки вільного часу у вас є в наявності. Спільно операції повного форматування займають досить довгий час. Приміром, при максимально швидкому USB-з'єднанню (зазвичай у зовнішніх жорстких дисків 2 USB-кабелю, і в даному випадку мається на увазі, що підключені обидва, а також передачею даних не зайняті інші канали USB) форматування 500Гб може зайняти від чотирьох з половиною годин .
4
Зайдіть в меню «Пуск» і виберіть пункт «Мій комп'ютер», або скористайтеся аналогічним ярликом на робочому столі (якщо такий є). У списку дисків виберіть свій USB HDD. Натисніть на значку диска правою кнопкою миші і виберіть пункт меню "Форматувати".
5
Встановіть параметри форматування у вікні. При цьому не рекомендується змінювати розмір кластера, якщо ви в цьому не розбираєтеся. В теж час файлову систему в більшості випадків доцільніше встановити в режим "NTFS", т.к. він підтримує розміри збережених файлів понад 4 гігабайт, чого не може дозволити система FAT.
6
Поставте галочку напроти пункту «Швидке форматування», якщо потрібно швидкий варіант форматування. Після чого натисніть на кнопку «Почати» і дочекайтеся закінчення операції.