Як поставити другий вінчестер. Як поставити 2й жорсткий диск.

Необхідність поставити на комп'ютер другий жорсткий диск виникає досить часто. Можна відправитися в сервісний центр, а можна поставити другий вінчестер самостійно, благо це не вимагає особливих знань і навичок.
Вам знадобиться
  • Жорсткий диск, перехідник живлення для SATA, викрутка під хрест.
Інструкція
1
Другий вінчестер дозволяє не тільки отримати додаткове місце під файли, але і суттєво підвищити надійність зберігання даних за рахунок дублювання важливих файлах на різних дисках. Перед тим, як почати роботу з встановлення жорсткого диска, обов'язково переконайтеся в тому, що комп'ютер відключений від мережі! Потім відкрутите викруткою гвинти, що утримують ліву (при погляді на лицьову частину комп'ютера) бічну кришку. Зазначимо, що у різних моделей корпусів процедура зняття кришки може відрізнятися - наприклад, спочатку може знадобитися зняти лицьову панель. Відкрутивши гвинти, акуратно зніміть бічну панель. Можливо, для цього її доведеться злегка потягнути назад.
2
Знявши панель, ви побачите материнську плату комп'ютера, блок живлення, різноманітні дроти і шлейфи. І, звичайно ж, жорсткий диск, зазвичай він розташовується горизонтально біля лицьової сторони комп'ютера. Зверніть увагу на те, як він встановлений - другий жорсткий диск треба буде встановити точно так же, у вільну нішу. Такі ніші знайдуться вище або нижче основного диска. Якщо є можливість, не ставте диски відразу один над іншим - між ними слід залишити проміжок, це допоможе їх кращому охолодженню. Важливий момент: на жорстких дисках є спеціальні перемички, що задають режим роботи. На основному диску перемичка повинна бути встановлена в положення «Master». На другому - в положення «Slave». Перемички дуже маленькі, для їх установки може знадобитися пінцет. Поставивши перемичку, легко вставте вбрання для нього місце, закрутіть утримують гвинти. У комплекті з вінчестер ом їх зазвичай немає, тому пару коротких гвинтів слід підшукати заздалегідь - вони повинні підійти до отворів з різьбою на лівій і правій боковинах вінчестер а.
3
Диск встановлений, залишається підключити до нього харчування і шлейф передачі даних. Для підключення живлення вам може знадобитися перехідник до SATA-диску. Найкраще ще до покупки вінчестер а розкрити комп'ютер і подивитися, чи варто перехідник на наявному диску і якщо варто, купити такий же. При підключенні зверніть увагу на форму роз'ємів і колір відповідних до них проводів основного диска - новий диск треба підключити точно так же. Для підключення перехідника використовуйте будь-який вільний роз'єм з проводами потрібних кольорів. Харчування підключається одним роз'ємом, весь процес дуже простий. І головне, не прикладайте силу - всі роз'єми забезпечені спеціальними виступами, що не дозволяють встановити їх неправильно.
4
Харчування підключено, тепер треба підключити шлейф передачі даних. При купівлі диска переконайтеся в тому, що шлейф присутній в комплекті. Якщо ні, то придбайте його. Зазвичай це плоский провід червоного кольору з роз'ємами на кінцях, його ширина - в межах сантиметра. Один кінець шлейфа підключається до вінчестер у, ви легко відшукаєте потрібний роз'єм. Другий підключається до відповідного гнізда системної плати. Щоб відшукати його, подивіться, куди підключений шлейф основного диска - гніздо для другого (а часто ще й третього і четвертого) повинно бути поруч.
5
Все, диск підключений. Ставимо на місце кришку, включаємо комп'ютер. Якщо все підключено правильно, комп'ютер почне завантажуватися. Після завантаження відкриваємо «Мій комп'ютер» - у списку жорстких дисків має з'явитися новий диск. Якщо не подобається присвоєна йому системою буква, переходимо: Старт - Панель управління - Управління комп'ютером. В розділі «Сховище» вибираємо «Управління дисками». Клікнувши новий диск правою кнопкою мишки, вибираємо «Змінити букву диска або шлях до диска». Відкривається вікно, вибираємо "Змінити" і встановлюємо потрібну букву диска.
Корисна порада
Якщо вам при установці диска доводиться від'єднувати якісь кабелі, замалюйте на листку паперу їх підключення. Це дозволить надалі підключити їх правильно.
Сучасні жорсткі диски дуже надійні і можуть пропрацювати дуже довгий термін. Але ніхто не застрахований від поломки будь-якого обладнання. Якщо жорсткий диск вийшов з ладу, ймовірність того, що його можна буде полагодити, невисока. Тоді доведеться придбати і встановити новий жорсткий диск. Процес цей не складний, але є деякі нюанси, пов'язані з типом інтерфейсів жорстких дисків і материнських плат. Потрібно підібрати вінчестер, який підійде під інтерфейс вашої материнської плати.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, жорсткий диск з SATA-роз'ємом або роз'ємом IDE, викрутка.
Інструкція
1
Для початку дізнайтеся, якими інтерфейсами оснащена ваша материнська плата. Це можна зробити, подивившись технічну документацію до вашого комп'ютера. Подивіться, чи є на материнській платі SATA-інтерфейс. Якщо у вас немає технічної документації, можна подивитися інтерфейси підключення на самій материнській платі. Адже в будь-якому випадку системний блок доведеться відкривати.
2
Вимкніть комп'ютер від харчування. Відкрутіть гвинти, які кріплять кришку системного блоку і зніміть кришку системного блоку. Тепер на материнській платі відшукайте напис SATA. Поруч знаходяться інтерфейси підключення SATA. Зазвичай ці інтерфейси знаходяться в нижньому правому куті системної плати. Врахуйте, що SATA-інтерфейси можуть бути відсутні на досить старих материнських платах.
3
Якщо SATA-інтерфейс був виявлений, значить жорсткий диск слід купувати також з SATA-роз'ємом. Якщо у вас не виявилося цього інтерфейсу, придбайте вінчестер з роз'ємом підключення IDE.
4
Якщо ви міняєте неробочий жорсткий диск, вийміть його з системного блоку. Для підключення SATA-вінчестера підключіть один кінець SATA-кабелю до вінчестера, а сам жорсткий диск встановіть в потрібний відсік системного блоку. Другий кінець SATA-кабелю підключіть до вільного SATA-роз'єму на системній платі. Потім підключіть до вінчестера харчування.
5
Підключати IDE-вінчестер потрібно за допомогою 80-жильного кабелю. Кілька таких шлейфів повинні йти в комплекті до комп'ютера або материнської платі. Також їх можна купити окремо. Знайдіть IDE-роз'єм на системне платі. Їх може бути два - первинний і вторинний. Хоча до одного IDE-роз'єму можна підключити і привід, і вінчестер, робити цього не рекомендується, інакше доведеться користуватися спеціальними перемичками. Тепер, як і в попередньому випадку, з'єднайте вінчестер з материнською платою за допомогою 80-жильного шлейфу. Потім підключіть харчування.
6
Далі перевірте роботу жорстких дисків. Кришку системного блоку закривати не поспішайте. Підключіть до комп'ютера харчування і включіть його. Якщо жорсткий диск працює нормально, закрийте кришку системного блоку.