Як відіпрати білу сорочку.

Після декількох прань білі сорочки можуть втратити первісний «колір чистоти». З часом вони тьмяніють, стають сірими або зовсім жовтіють. Колір може змінитися через температуру води при пранні, часу замочування або через склад прального порошку.
Інструкція
1
Щоб зберегти не тільки білизну, але і текстуру тканини, перед пранням уважно вивчіть інформацію, яка «зашифрована» виробниками на етикетці. Як правило, там вказані допустима температура води, доцільність ручної або машинного прання, можливість додавання відбілювача і т.д.
2
Якщо машинна прання заборонено, налийте у ванну або тазик води, зігрітої до 40 градусів. Насипте невелику кількість прального порошку і дочекайтеся його повного розчинення. Опустіть сорочку в воду і залиште на 20 хвилин. Якщо манжети, рукави, внутрішня сторона коміра сильно забруднені, попередньо зволожите їх водою, а потім нанесіть гелевидні засоби для прання. Якщо на сорочці є пляма, обробіть його плямовивідником відповідно до інструкції на упаковці. Після цього замочіть річ цілком так, як зазначено вище. Не залишайте виріб лежати в воді з порошком на півдня, це може його зіпсувати. Не використовуйте щіток, інакше манжети або комір помітно постаріють.
3
Після замочування акуратно, але дуже ретельно прополощіть сорочку в чистій прохолодній воді кілька разів. Чим частіше ви міняєте воду для полоскання, тим чистіше ваша річ і тим менше «хімії» залишиться в ній. Дістаньте сорочку , але не вичавлювати, скручуючи. Відразу повісьте її на плічка.
4
Якщо ви використовуєте машинне прання, виберіть делікатний режим без сушіння. Ніколи не набивайте машину «під зав'язку», інакше біла сорочка не простягається. При серйозних забрудненнях річ слід попередньо замочити. Після прання відразу повісьте мокру сорочку на плічка. Чи не віджимайте, так як потім її важко буде випрасувати. Слідкуйте за станом білого одягу і не допускайте, щоб вона стала надто брудною. Найкраще освіжати її після кожної шкарпетки в теплій воді з невеликою кількістю порошку.
Кожна жінка не раз стикалася з такою проблемою, як відіпрати плями поту від одягу і при цьому не пошкодити структуру тканини. Плями поту - одні з найбільш жирних плям. До того ж, деякі вироби вимагають особливого догляду.
Вам знадобиться
  • Оцет, вода, кухонна сіль, гипосульфит, нашатирний спирт, бура, бензин, ацетон, якісний плямовивідник
Інструкція
1
Універсальний спосіб - це приготувати розчин. Одну столову ложку оцту розчинити в одній склянці води. Отриману рідину вилийте на пляму. Проробляти цю процедуру необхідно на сухому одязі. Налийте на пляму, залиште на годину, потім виперіть звичним способом. Ні плям, ні запаху поту на одязі не залишиться.
2
Свіжі плями поту ви можете видалити з вашого одягу за допомогою наступного розчину. Одну столову ложку кухонної солі розчиніть в склянці води і протріть проблемне місце. Також підійде розчин гіпосульфіту. Одну чайну ложку гіпосульфіту додайте в стакан води і виконайте теж саме. Якщо вам необхідно видалити плями поту з білою бавовняної або лляної одягу, то найкраще в розчин з повареної солі додати чайну ложку нашатирного спирту і чайну ложку бури, нанести на пляму, потім змийте водою. Видалити пляму з вовняної речі можна за допомогою бензину чи ацетону.
3
В магазинах безліч товарів, які з легкістю впораються з плямами поту. Купіть якісний плямовивідник, налийте його на проблемну ділянку, залиште на якийсь час, потім, для досягнення більшого результату, прокип'ятіть вашу річ.