Як малювати мастихіном.

Мастихін - інструмент, що дозволяє працювати з олійними фарбами в новій техніці. На відміну від кисті мастихін завдає на полотно великі мазки фарби, роблячи картину більш об'ємною і експресивної.
Інструкція
1
В арсеналі художників є два схожих інструменту: шпатель і мастихін. Якщо першим змішують масло на палітрі, то другим наносять або, навпаки, соскабливают фарбу з полотна. Відрізнити їх можна по вигнутій ручці, яка дозволяє художнику малювати мастихіном , не торкаючись рукою до полотна. Шпатель зазвичай плоский.
2
Загрунтуйте полотно і висушіть його. Якщо необхідно, нанесіть ескіз майбутньої роботи грифельну олівцем.
3
Напишіть основні ділянки картини маслом за допомогою пензля. Якщо ви пишете натюрморт, спробуйте зафарбувати фон за допомогою мастихіна, використовуючи його плоску сторону.
4
Змішайте на палітрі велика кількість масляної фарби, щоб її можна було наносити об'ємними мазками, що виділяються на тлі фактури полотна. Якщо ви робите стилізацію під стиль імпресіоністів, використовуйте чистий яскравий колір.
5
Візьміть достатню кількість фарби кінчиком мастихіна. Нанесіть фарбу на полотно і розмажте її по поверхні, створюючи фон для натюрморту. Працюйте мастихіном немов шпателем при шпатлевке стін. Таким чином створення фону завершиться набагато швидше, ніж якщо б ви працювали пензлем. Однак в цій техніці мастихін не дозволить створити переливів кольору: фон буде однотонним і однофактурним. Щоб урізноманітнити його, змішайте відтінки основного кольору фону. Щоб показати складки на драпіровці або переливи кольору і тіні, використовуйте основний колір, додаючи до нього світлі і темні відтінки, зробіть його іншими соковитими кольорами.
6
Відійдіть від картини і подивіться на неї здалеку. Це дозволить вам зрозуміти, де, з точки зору композиції, потрібно наносити додаткові кольору і робити обсяги драпірування. Малювати складки на тканині за допомогою мастихіна потрібно бічними сторонами. Нанесіть згусток фарби на полотно кінчиком або ребром мастихіна і злегка вирівняйте її плоскою стороною інструменту. Створюйте ефект вигину тканини не тільки кольором, але і виступами при накладенні фарби.
7
За допомогою мастихіна створіть об'ємні акценти на предметах натюрморту. Наносите фарбу кінчиком інструменту, прикладаючи його плоскою стороною до полотна. При цьому краї леза залишать незграбні фактурні сліди, що предмет витонченим і експресивним, злегка різким.
8
Щоб показати обсяг, наприклад, на шипах троянди, наносите фарбу кінчиком мастихіна, піднімаючи лезо вгору. Фарба буде немов тягнутися за вашою рукою, залишаючи об'ємні витягнуті сліди.
9
Пограйте з фактурою решти предметів. Наносите фарбу швидко, енергійно рухаючи рукою. Подивіться, як мастихін слухає ваші рухи, які химерні форми залишає фарба на полотні. Якщо десь ви нанесли зайвий обсяг, зскребете фарбу ребром мастихіна.