Як зробити Санта Клауса.

Один з атрибутів Нового року - фігурка Діда Мороза або Санта Клауса. Можна купити її в магазинах, вибравши один із стандартних варіантів або зробити єдиного у своєму роді Санту своїми руками.
Вам знадобиться
  • - Скульптурний пластилін;
  • - ніж;
  • - папір;
  • - клей;
  • - марля;
  • - паперклей;
  • - фарби;
  • - пензлики;
  • - лак.
Інструкція
1
Зробіть форму окремо для кожної частини тіла Санта Клауса. Розімніть в руках шматок скульптурного пластиліну. Скачайте з нього кулю, відповідний розміру голови іграшки. виліпите приблизну її форму (разом з шапкою), не роблячи ніс і бороду.
2
З шматка побільше зліпіть тулуб в кожушку. Потім окремо зробіть руки в рукавицях і ноги в чоботях. Кожну деталь розріжте ножем навпіл уздовж. У вас повинні вийти дві абсолютно симетричні половинки.
3
Нарвіть тонку білу папір на шматочки розміром 1Х1 см. Розділіть їх на дві рівні частини. Одну купку ви будете змочувати водою, іншу - клеєм ПВА. Потім наріжте шматочки медичного бинта чи марлі розміром 2Х2 см.
4
Починайте обкладати першу деталь папером (місце розрізу деталі залиште відкритим). Перший шар повинен бути злегка просякнутий водою. Другий викладається папером, на кілька секунд опущеною в ємність з клеєм. Третій - знову з простої папери. Зберіть шість таких шарів. Сьомим викладіть шматочки марлі, просоченої клеєм. Це допоможе зміцнити іграшку. Зверху зробіть ще один паперовий шар. Відкладіть цю деталь і приступайте до обробки наступної.
5
Коли всі елементи висохнуть (1-2 дні), завершите роботу над їх формою за допомогою паперклею. Сформуйте з маси дрібні деталі - щоки, губи і ніс Санти, обробку його шапки і чобіт, пряжку ременя. Залиште деталі сушитися ще на пару днів.
6
Зніміть паперові заготовки з форм і з'єднайте половинки за допомогою тонких смужок паперу, приклеєних по лінії «шва». Зробіть герою бороду за допомогою того ж паперклею. Нанесіть його масою і дайте підсохнути хвилин п'ять. Потім за допомогою зубочистки позначте фактуру деталі, проводячи хвилясті лінії по всій довжині.
7
Покрийте іграшку (крім бороди) шаром білої акрилової фарби і дайте їй просохнути.
8
Розпишіть Санта Клауса акрилом, орієнтуючись на його фотографії. Для промальовування дрібних елементів використовуйте тонку синтетичну пензлик.
9
Покрийте саморобку матовим лаком.