Як зробити колесо воза. дерев'яне колесо для воза.

Здавалося б, що може бути простіше, ніж зробити звичайне дерев'яне колесо для вози, а адже зробити це зовсім нелегко. Таке колесо може знадобитися не тільки при виготовленні вози або тачки, воно може служити вишуканою прикрасою двору і приносити якусь родзинку в ландшафтний дизайн вашого заміського будинку, а також використовуватися в інших цілях.
Інструкція
1
Візьміть аркуш креслярського паперу, фанери або картону і накресліть на ньому колесо , яке плануєте виготовити. При цьому масштаб колеса повинен бути реальним. Головним чином таке креслення необхідний для того, щоб визначити розміри сегментів изготавливаемого колеса і спиць в натуральну його величину. Як правило, правильну кількість спиць і сегментів має дорівнювати дванадцяти.
2
Підготуйте деревину для робіт, вона повинна бути обов'язково сухою. Найкраще віддавати перевагу найбільш твердим породам. Якщо ж колесо буде просто декоруючих елементом, то можна скористатися і більш м'яким деревом.
3
Візьміть сталеву смугу, товщина якої, приблизно, 4 мм. З неї будуть виготовлятися бандажі.Оттяніте кінці пластини на себе і з'єднайте їх внахлест, роблячи по всій довжині стику заклепкі.Пріваріте краю отворів в одному і іншому кінці смуги один до одного.
4
Виконайте з труби маточини. При цьому важливо знати, що починати необхідно з самих бандажів, а сам дерев'яний обід поступово підтягувати під сталевий бандаж.
5
Почніть збірку колеса. Починати роботу по збірці необхідно з насадки бандажів на ступіци.Забейте всередину маточини по одній сталевий втулці.
6
Зробіть невеликі борозенки в місцях, куди будуть насаджуватися спиці, для того, щоб повітря вийшов з гнезд.Установіте спиці в гнізда маточини, а після на них встановіть всі необхідні сегменти.
7
Розігрійте бандаж таким чином, щоб його внутрішній діаметр дорівнював діаметру обода від колеса, на який він і буде насаджений. Чим сильніше буде нагрітий бандаж, тим легше буде насадити його на обід. Для нагрівання можна використовувати простий багаття або горн.
8
Насадите бандаж на обід колеса. Так як бандаж був попередньо розігрітий, то при охолодженні він зменшиться в своєму розмірі і щільно з'єднає всі деталі колеса.
9
Дайте колесу охолонути, і воно готове до експлуатації. Його можна кріпити на віз або використовувати за іншим призначенням.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-uO0huXhtUQ
Зверніть увагу
Хотілося б відзначити, що дерев'яне колесо для воза складається з обода, спиць, маточини, і необхідних металевих частин таких, як втулки і бандажі.