Як полагодити материнську плату. Як відремонтувати материнську плату.

Материнська плата може вийти з ладу через стрибки напруги, несправності блоку живлення, з вини власника або просто від старості. Ця поломка обіцяє знедоленому власнику комп'ютера довгі клопоти в казенному домі - в тому випадку, якщо йому не вдасться впоратися своїми силами. Але ж можна спробувати відремонтувати материнську плату самостійно.
Вам знадобиться
  • - рідка каніфоль і припій;
  • - паяльна станція або паяльник з тонким жалом і регульованим нагріванням;
  • - скальпель;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Спочатку вам потрібно переконатися, що з ладу вийшла саме материнська плата. Візьміть напрокат у знайомого свідомо робочий блок живлення. Вимкніть комп'ютер від електромережі, зніміть бічну панель і від'єднайте ваш блок живлення від материнської плати, приєднавши справний. Підключіть електрику і натисніть кнопку Power. Якщо комп'ютер запустився (на платі засвітився індикатор, закрутився кулер процесора, з динаміка чути короткий одиночний сигнал), значить, проблема в блоці живлення.
2
Якщо нічого не змінилося, можливо, несправна материнська плата. Якщо гарантійний термін на неї не закінчився, поверніть пристрій продавцеві для ремонту або заміни. В іншому випадку спробуйте розібратися в причині поломки - втрачати-то все одно нечего.Достаньте материнську плату з корпусу, відкрутивши гвинти, якими вона кріпиться. Покладіть пристрій на стіл і уважно огляньте. Найбільш частою причиною виходу з ладу стають електролітичні конденсатори - невеликі циліндрики з нанесеними на верхній торець хрестоподібними насічками. Цей торець повинен бути плоским. Якщо верхівка конденсатора здулася або на плату навколо нього натекло рідина, ви знайшли несправність.
3
Міняти краще всі однотипні конденсатори, навіть якщо з ладу вийшов тільки один. Ємність нових конденсаторів повинна бути такою ж, напругу можна і вище. Для пайки елементів краще використовувати паяльну станцію - менше ймовірність пошкодити плату і елементи. Якщо такої можливості немає, знайдіть оловоотсос і паяльник з тонким жалом і регульованою температурою нагріву. Закріпіть плату вертикально. По черзі вийміть всі старі конденсатори - для цього обережно прогрівайте місця пайки зі зворотного боку плати, розгойдуючи конденсатор пінцетом.
4
Щоб поставити нові елементи, потрібно звільнити від олова отвори в платі. Прогрійте майданчик паяльником і спробуйте прибрати олово отсосом. Якщо не вийшло, Наставте на отвір тонкий металевий стрижень, притримуючи його пінцетом, і прогрівайте паяльником, продавлюючи вниз. В крайньому випадку, можна скористатися дрилем з тонким свердлом.
5
Встановлюючи ніжки конденсаторів в отвори, дотримуйтесь полярності - «плюс» відзначений і на корпусі приладу, і на платі. Розведіть висновки електродів зі зворотного боку плати для стійкості, зайве відріжте кусачками. Розігрітим паяльником змастіть ніжки рідкої каніфоллю, потім нанесіть трохи олова.
6
Якщо при огляді плати ви виявили пошкоджені струмопровідні доріжки, акуратно вузьким скальпелем або лезом зніміть лак по обидва боки дефектної ділянки. З мідного кабелю дістаньте тонкий проводок, відріжте шматок потрібної довжини. Кінці проводка і зачищення місця на доріжці залудити і акуратно припаяйте. Цей спосіб допоможе в тому випадку, якщо пошкодження не надто глибоке: материнська плата - пристрій багатошарове. Внутрішні шари відремонтувати не вдасться.