Як вибратися з кризи.

В даний час основною причиною розвитку кризи в будь-якій компанії є загальний спад ринку. Якщо ваше підприємство переживає стійку стагнацію, триваючу більше року, то криза все-таки настав. Не варто очікувати, що він пройде самостійно, почніть діяти негайно.
Вам знадобиться
  • - Моніторинг діяльності компанії;
  • - SWOT-аналіз.
Інструкція
1
Визначте причину розвитку кризи . Часто він розвивається через робота на одного лише клієнта. Негативні наслідки завжди починаються зі слабо диверсифікованого портфеля клієнтів. Підприємство втрачає гнучкість, втрачає основні механізми управління, бореться з завищеними ціноутворенням і дебіторською заборгованістю, так як в цілях утримання клієнта змушене підлаштовуватися під будь-які його вимоги. Іншою поширеною причиною розвитку кризи є неефективне управління фінансово-економічним блоком з використанням сучасних механізмів з бюджетуванням, маржинальним аналізом, кредитною політикою.
2
Проаналізуйте ефективність поточної стратегії компанії і її функціональні напрямки (стратегію в області виробництва, продаж та управління фінансами). Для цього необхідне проведення моніторингу ключових показників всередині діяльності підприємства за основними функціональними напрямками.
3
Виділіть основні конкурентні переваги компанії, її слабкі та сильні сторони, а також можливості та загрози (так званий SWOT-аналіз). Оцініть конкурентоспроможність цін і витрат компанії. Для цього проводите ряд маркетингових досліджень з оперативним моніторингом роботи конкурентів.
4
Добийтеся зниження кризи , скориставшись зниженням витрат, стимулюванням продажів, оптимізацією грошових потоків та іншими ключовими послугами. Спільно дебіторами розробіть власну політику комерційного кредитування, приступите до реструктуризації кредиторської задол¬женності. Саме так ви стабілізуєте фінансове становище вашого підприємства.
Зверніть увагу
Через велику трудомісткість багато з необхідних процедур крім моніторингу діяльності не можуть проводитися щомісяця. Проводити діагностику варто щорічно, особливо тоді, коли спостерігається суттєва зміна зовнішніх і внутрішніх умов роботи підприємства.